O elegancji i obciachu polek i polaków od stóp do głów

Tomasz Jacyków
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka O elegancji i obciachu polek i polaków od stóp do głów
Książka O elegancji i obciachu polek i polaków od stóp do głów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Niemożliwie zabawna, pełna anegdot i praktycznych wskazówek gawęda o modzie, współczesnym świecie i o Tomaszu Jacykowie jakiego nie znacie. Czytelnicy szukający świetnej rozrywki będą zachwyceni. W swojej pierwszej, bardzo osobistej książce, Tomasz Jacyków pokazuje się nam nie tylko jako profesjonalista w dziedzinie, którą kocha od dziecka, ale także, a może przede wszystkim, jako bystry obserwator otaczającej nas rzeczywistości, człowiek niezwykłej wrażliwości, kochający ludzi i życie. "O elegancji i obciachu Polek i Polaków" to lektura napisana żywym językiem przeznaczona dla każdego, kto lubi, i kto chce dobrze wyglądać. A po lekturze, pozostanie tylko założyć kurtkę typu "hej przygodo w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej", podciągnąć spodnie na pawełka, założyć sandały sznurowane po samego bobra i nie panikować, gdy bożena wciąga szorty
Data wydania: 2013-09-11
ISBN: 978-83-931806-9-1, 9788393180691
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Jarosław Szulski & Co
Stron: 274

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka O elegancji i obciachu polek i polaków od stóp do głów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam

Dla osób, którym nazwisko Jacyków nic nie mówi napiszę, że to stylista-celebryta lub celebryta-stylista, jak kto woli. Otóż pan Jacyków w książce "O elegancji i obciachu Polaków..." uzewnętrznia strumień swoich myśli na temat, mody, dreskodu, karygodnych zaniedbań, rażących błędów i trochę osobistych refleksji 'o życiu'.
Dla mnie książka miała kilka warstw:
- rozrywkową - bo słowotwórstwo, odjechane metafory, brutalne analogie i bijące w oczy obrazy - wszystko to pozwalało nieźle się bawić
- irytującą - bo nie dało się ukryć, mimo wielokrotnego zarzekania się, pogardy dla tych wszystkich, którzy 'puszczają wiosła' czyli przestali dbać siebie w jacykowym tego słowa znaczeniu, dla tych wszystkich pań z urzędów, mamusiek z hieną i trwałą, macho w polówkach z podniesionymi kołnierzykami itd. jest to książka pisana z perspektywy Warszawy i high life'u, nie ma co ukrywać.
- edukacyjną - niestety nie tak bardzo jakbym chciała, ale dowiedziałam się paru praktycznych rzeczy do zastosowania kiedy wezmę w ręce wiosła.
Zabrakło mi porządnej redakcji i korekty - powtórzenia są na porządku dziennym, literówek też mnóstwo.
Cenne było w tej książce, że uświadomiłam sobie, jak bardzo mnie ten świat nie rusza, zastanawianie się co z czym i dlaczego nie i ciągłe zabiegi, żeby mieć smukłą łydkę, 10 cm wzrostu więcej i 10 kg mniej, zupełnie mnie nie interesują.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka O elegancji i obciachu polek i polaków od stóp do głów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe