Oceń to

Chip Kidd
Książka Oceń to
Książka Oceń to
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zabawne spojrzenie na znaczenie pierwszego wrażenia – w projektowaniu i w życiu – od cenionego grafika i projektanta książek, Chipa Kidda. Pierwsze wrażenie jest wszystkim. Ono decyduje, czy coś się wyróżnia, jak się z tym obchodzimy, czy to kupujemy i jaki mamy do tego stosunek. Słynny projektant Chip Kidd zaprasza nas do podejrzenia swojego dnia, w czasie którego spotyka się z różnego rodzaju pierwszymi wrażeniami. Projektant rozprawia się z designem rzeczy codziennego użytku, tym dobrym, złym, absurdalnym i genialnym, w sposób dostępny tylko komuś z krytycznym i wytrenowanym okiem. Od projektu naszej porannej gazety, przez biletomat w metrze, książki, które przeglądamy, smartfona, którego używamy, do opakowania czekoladowego batonika, którego kupujemy na przekąskę – Kidd ujawnia tajemnice stojące za każdym z wyborów projektowych, a wszy stko to czyni ze sporą dawką humoru i specjalistycznej wiedzy. To love story o designie, odsłaniająca często niewidzialne piękno i sprytne sztuczki towarzyszące różnym projektom, których większość z nas nigdy nawet nie zauważy. I z każdym kolejnym ocenianym obiektem Kidd udowadnia, że pierwsze wrażenie, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, ma ogromny wpływ na nasz sposób postrzegania świata.
ISBN: 978-83-65796-48-6, 9788365796486
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Oceń to

Oceniacie książkę po okładce? W jakimś stopniu na pewno. W końcu wszyscy nieustannie oceniamy wszystko dookoła: miejsca, ludzi, posty, produkty. Żyjemy w kulturze obrazkowej. Nie od dziś wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie. Ile czasu potrzebujemy, żeby coś ocenić i żeby ktoś ocenił nas? Mówi się o 11 sekundach. Cóż, niewiele. O tym ciekawym, szczególnie w obecnych czasach, temacie dotyczącym oceniania pisze grafik i projektant książek Chip Kidd. Być może część z Was kojarzy jego nazwisko, bo projektuje on okładki książek m.in. Murakamiego, Mary Roach czy Olivera Sacksa. Książka ma ciekawą... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się