Oceń to

Chip Kidd
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Oceń to
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Zabawne spojrzenie na znaczenie pierwszego wrażenia – w projektowaniu i w życiu – od cenionego grafika i projektanta książek, Chipa Kidda. Pierwsze wrażenie jest wszystkim. Ono decyduje, czy coś się wyróżnia, jak się z tym obchodzimy, czy to kupujemy i jaki mamy do tego stosunek. Słynny projektant Chip Kidd zaprasza nas do podejrzenia swojego dnia, w czasie którego spotyka się z różnego rodzaju pierwszymi wrażeniami. Projektant rozprawia się z designem rzeczy codziennego użytku, tym dobrym, złym, absurdalnym i genialnym, w sposób dostępny tylko komuś z krytycznym i wytrenowanym okiem. Od projektu naszej porannej gazety, przez biletomat w metrze, książki, które przeglądamy, smartfona, którego używamy, do opakowania czekoladowego batonika, którego kupujemy na przekąskę – Kidd ujawnia tajemnice stojące za każdym z wyborów projektowych, a wszystko to czyni ze sporą dawką humoru i specjalistycznej wiedzy. To love story o designie, odsłaniająca często niewidzialne piękno i sprytne sztuczki towarzyszące różnym projektom, których większość z nas nigdy nawet nie zauważy. I z każdym kolejnym ocenianym obiektem Kidd udowadnia, że pierwsze wrażenie, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, ma ogromny wpływ na nasz sposób postrzegania świata.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65796-48-6, 9788365796486
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Seria: TED Books
Kategorie: Rzeźbiarstwo, Kultura
Stron: 128

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odwrócona perspektywa pierwszego wrażenia 👀

1.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z roku na rok zauważalne jest (przeze mnie) odnoszenie się do pierwszego wrażenia z punktu widzenia tylko i wyłącznie JA. Cykle "jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?" (czy to na potencjalnym partnerze, wykładowcy czy pracodawcy) produkowane są na IG i w innych mediach masowych dość regularnie, a zainteresowanych nie brakuje. Jednakże mało się mówi/... {} Recenzja książki Oceń to

Oceń to

4.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Oceniacie książkę po okładce? W jakimś stopniu na pewno. W końcu wszyscy nieustannie oceniamy wszystko dookoła: miejsca, ludzi, posty, produkty. Żyjemy w kulturze obrazkowej. Nie od dziś wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie. Ile czasu potrzebujemy, żeby coś ocenić i żeby ktoś ocenił nas? Mówi się o 11 sekundach. Cóż, niewiele. O tym ciekawym, s... {} Recenzja książki Oceń to

Moja opinia o książce

Opinie

@margoz
2021-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kochani, przyznajcie się - jak to u Was jest z tym "ocenianiem książki po okładce"? Niby wszyscy jesteśmy zgodni, że nie należy powierzchownie oceniać drugiego człowieka - ale co jeśli chodzi na przykład o przedmioty (książki!), miejsca lub komunikaty które są przez nas odbierane?

Chip Kidd - guru designu i światowej sławy projektant zajmujący się tworzeniem okładek dla Alfred A. Knopf zabiera nas w kolorowy i lekko pokręcony świat grafiki, oceniania i pierwszego wrażenia. Bo pierwsze wrażenie jest ogromnie ważne i decyduje o naszym nastawieniu, postrzeganiu danego obiektu oraz jego ocenie.

Obrazy zdominowały współczesny świat - znaki drogowe, symbole wielkich korporacji, ostrzeżenia, znaki na banknotach - znamy je doskonale, bez problemu znajdziemy metro, publiczną toaletę, sklep konkretnej sieci, w mig odczytamy krzyczace do nas zewsząd informacje. Czy wiecie, że czytanie zachodzi nieświadomie? Wystarczy 1/5 sekundy aby nasz mózg coś przeczytał - chociaż to zbyt krótki czas, aby to świadomie zobaczyć! Nasze umysły są zaprogramowane do odczytywania informacji.

W TEDbooku "Oceń to." wraz ze zdobywcą Design Award oraz National Design Award będziemy oceniać! I to nie byle co! Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się ocenić klips do papieru, #icebucketchallenge lub zeznanie podatkowe? U boku dowcipnego Chipa Kidda nie ominą Was takie niecodzienne przygody!

Książka ta ukazuje również jak działa umysł zdolnego i płodnego projektanta, który na swoi...

{} | link |
@autodydaktyczna
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@czytunia
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2019 Recenzenckie Popularnonaukowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Oceń to. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl