Oddech Boga

Jeffrey Small
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Oddech Boga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

W 1887 roku rosyjski dziennikarz dokonał ważnego odkrycia w niedostępnym himalajskim klasztorze, które mogło zaważyć na losach całego świata. Jednak tajemnica, którą wyjawił, została zbagatelizowana, a on sam został posądzony o herezję. Sekretny buddyjski manuskrypt na wiele długich lat przepadły w mrokach historii?. Po ponad stu latach młody doktorant Grant Matthews wyrusza w Himalaje tą samą drogą, którą pokonał wcześniej rosyjski odkrywca. Tak jak i on szuka legendarnego pisma, które jest dowodem na związek między największymi religiami świata. Ale i na jego drodze stają nieoczekiwane przeszkody: nieufne i skostniałe naukowe środowisko oraz groźni i nieobliczalni członkowie fanatycznej sekty. Sekty, której przywódca gotowy jest zrobić naprawdę wszystko, żeby tylko prawda o życiu Jezusa nie ujrzała światła dziennego. Oddech Boga to pełna tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, która całkowicie pochłonie czytelnika i w mgnieniu oka doprowadzi go do zaskakującego finału.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7976-275-0, 9788379762750
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 555

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oddech Boga? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mikakeMonika
2020-07-05
7 /10
Przeczytane

"Kimże ja jestem, żeby osądzać, czy to jest pech, czy też szczęśliwe zrządzenie losu?"
"Czasem znajdujemy nie to czego szukaliśmy, ale to czego powinniśmy byli szukać."

Przygodowa, lekka lektura, z tajemnicą i ciemnym typem, który chce przeszkodzić w ujawnieniu prawdy. Dan Brown w innym wydaniu. A jednak najogólniej rzecz ujmując - nie tylko przygoda, ale i przesłanie dobroci.

× 15 | link |
@Eli1605
2019-11-11
5 /10
Przeczytane 2019

Dla mnie " Oddech Boga" to tylko przeciętna pozycja chociaż sugeruje, że autor ma potencjał. Niestety nie znalazłam innej jego książki aby przeczytać i móc ocenić, czy autor rozwija swój talent. Do połowy prawie nic się nie dzieje, akcja jest leniwa. Później jest trochę lepiej ale zachwytu pana Remigiusza Mroza ( okładka) nie rozumiem. Mam wrażenie, że autor wzoruje się trochę na Danie Brownie, ale jeszcze dużo brakuje. Nie mniej jednak nie skreślam autora. Jeśli coś jeszcze napisze to postaram się przeczytać.

× 1 | link |
@beata87
2019-11-17
9 /10

Fantastyczna książka przygodowa. Troszkę w stylu Dana Browna, ale lepsza:) Czyta się fantastycznie. Jest wciągająca i dająca do myślenia. Podwaliny trzech wielkich religii oparte są na "wspólnym pniu", który powinien je łączyć, nie dzielić. Wszystkie te religie oparte są na miłości, przebaczeniu i duchowym rozwoju. Dlaczego więc ciągle więcej jest tych, którzy wolą niszczyć i zabijać w imię swojego boga, niż tych, którzy cierpliwością i przebaczeniem zjednują swojemu Bogu wyznawców.

× 1 | link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

W 1887 roku rosyjski dziennikarz dokonał ważnego odkrycia w niedostępnym himalajskim klasztorze, które mogło zaważyć na losach całego świata. Jednak tajemnica, którą wyjawił, została zbagatelizowana, a on sam został posądzony o herezję. Sekretny buddyjski manuskrypt na wiele długich lat przepadły w mrokach historii….
Po ponad stu latach młody doktorant Grant Matthews wyrusza w Himalaje tą samą drogą, którą pokonał wcześniej rosyjski odkrywca. Tak jak i on szuka legendarnego pisma, które jest dowodem na związek między największymi religiami świata. Ale i na jego drodze stają nieoczekiwane przeszkody: nieufne i skostniałe naukowe środowisko oraz groźni i nieobliczalni członkowie fanatycznej sekty. Sekty, której przywódca gotowy jest zrobić naprawdę wszystko, żeby tylko prawda o życiu Jezusa nie ujrzała światła dziennego.
Oddech Boga to pełna tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, która całkowicie pochłonie czytelnika i w mgnieniu oka doprowadzi go do zaskakującego finału.Tyle okładka.

Oddech Boga książka która mną całkowicie zawładnęła.
Pełna tajemniczości, zwrotów akcji, bohaterów którzy żyją i starają się działać według własnych przekonań i w zgodzie ze sumieniem.
Starożytne zabytki, podróże po całym świecie, wszystko okraszone religią i doprawione mistycyzmem.
Czyta się szybko, książka nie ma zbędnych dłużyzn, ani się obejrzałem i zobaczyłem końcowe stronice.
Debiutancka powieść która daje nam czytelnikom przedsmak niesamowitej wyo...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Oddech Boga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl