Cytaty z książki "Odrodzeni"

{} Dodaj nowy cytat
Czasami konieczna jest ofiara, musimy wyrzec się tego, co najbardziej umiłowaliśmy, aby inni mogli żyć w zadowoleniu i szczęściu.
Ryzykownie jest ufać bogom. Pragną chronić jedynie siebie.
- Nie martw się. Jeśli uzna, że jesteś tego godna, obdaruje cię swoim sercem.
- A co jeśli jej się nie spodobam?
- Pożre cię.
- Tak po prostu? Super, no to faktycznie nie mam czym się martwić.
Jak niby miałam tego dokonać? Nie byłam bohaterką egipskiej mitologii. Uzbrojona w nóż ledwo wychodziłam zwycięsko ze starcia z jabłkiem, a co dopiero z mieczem przeciwko potworowi. Zakładając oczywiście, że będę miała jakiś miecz.
Wyobrażam sobie, że twój dziadek nie odszedł na zawsze, lecz po prostu przeniósł się do miejsca, którego ja jeszcze nie mogę odwiedzić. Od dnia, w którym opuścił ten świat, sporo myślałam o śmierci i doszłam do wniosku, że przyppomina długą podróż służbową. To rozłąka, której nikt nie chce, ale i nieodłączny składnik życia. Pewnego dnia, nie wiem tylko dokladnie kiedy, ta podróż służbowa dobiegnie końca i znów się spotkamy.
Miłość przemija. To iskra rozświetlająca niebiosa. Rozbłyska na mgnienie oka, po czym pochłania ją wszechobecny mrok. Nie warto dla niej ryzykować kosmosu.
Niekiedy jedyną drogą ucieczki jest ruszyć naprzód. Nie zawsze wiemy, którędy wiedzie ścieżka. Należy wtedy zaufać instynktowi.
Zawsze jak się całowaliśmy, na oknach osiadała para.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe