Okolice Szczecina

Antoni Adamczak, Bogdan Kucharski
Okolice Szczecina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor wstępu do tego przewodnika Marek Tałasiewicz słusznie podkreśla, że największe znaczenie będzie miał on dla mieszkańców aglomeracji szczecińskiej i całego Pomorza Zachodniego, wypada jednak dodać, że okolice naszego wielkiego miasta portowego okażą się atrakcyjne także dla turystów z, odleglejszych zakątków kraju. Antoni Adamczak i Bogdan Kucharski przypominają, że okolice Szczecina należą do bardzo ciekawych pod względem turystyczno-krajoznawczym regionów Polski. Pokazują nam walory tej ziemi, m.in. Wzgórza Bukowe z bogato ukształtowaną rzeźbą terenu i Paszczą Bukową, piękne Wzgórza Warszewskie, Puszczę Wkrzańską, Puszczę Goleniowską, liczne jeziora i rzeki. Piszą też o historii regionu i jego zabytkach (szczególnie cenne znajdują się nie tylko w Szczecinie, ale także w Stargardzie Szczecińskim, Goleniowie, Pyrzycach, Gryfinie, Kołbaczu i Brzesku). Zwracają uwagę na dwa interesujące ogrody dendrologiczne (w Glińcu i Przelewicach), na liczne parki podworskie, wczesnośredniowieczne grodziska, atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe nad Zalewem Szczecińskim i pięknymi jeziorami.

Poznawanie tego wszystkiego ułatwiają opisy 42 szlaków turystycznych o łącznej długości 669 km. Znakowano je głównie z myślą o piechurach, ale autorzy przewodnika nie zapomnieli o coraz liczniejszych amatorach turystyki kolarskiej i scharakteryzowali dla nich 8 tras liczących razem 502 km. Szlaki piesze i trasy kolarskie przedstawili tak, aby wycieczkę można było rozpocząć i zakończyć w Szczecinie czy innej miejscowości z dogodną dla turysty komunikacją kolejową lub autobusową. Wszystko to uzupełnili "Słowniczkiem krajoznawczym" zawierającym opisy wielu miejscowości, rezerwatów przyrody, dolin, wzgórz, jezior i innych malowniczych zakątków.
Data wydania: 2001
Wydawnictwo: PTTK Kraj
Seria: Na szlaku
Stron: 190
dodana przez: MUWIT.pl

Autor

Antoni Adamczak Antoni Adamczak
Urodzony w 1936 roku w Polsce
Geograf, pedagog, działacz PTTK, wieloletni przewodnik turystyczny wycieczek pieszych i kolarskich, pilot wycieczek. Zasłużony instruktor Krajoznawstwa Polski, społeczny opiekun zabytków, strażnik ochrony przyrody. Inicjator umieszczenia na terenie ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Okolice Szczecina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Okolice Szczecina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl