Okruchy

Magdalena Meldo
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Okruchy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Aga i Kaj znają się od zawsze, jednak upływem lat tracili ze sobą kontakt. Dziecięca przyjaźńma szansę odrodzić się na nowo, a nawet stać się czymś więcej. Życie nastolatków nie jest jednakusłane różami. Tajemnice rodzinne kładą piętno na tej znajomości, trudna sytuacja szkolna, zawiśćrówieśników, walka o dominację sprawiają, że drogi tych dwojga rozchodzą się coraz bardziej...
„Okruchy” to książka o młodzieży. I o dorosłych. O prostych uczuciach, które są jednak bardzoskomplikowane, o podstawowych relacjach, w których trudno się odnaleźć. O normalnychrodzinach, którym daleko do normalności, o normalnej szkole i uczniach, którzy jedne egzaminyzdają, a innych nie. O przyjaźni, która nie zawsze jest silna i byle wicher może zerwać jej nić. Omiłości, która choć jest na wyciągnięcie ręki, wydaje się nieosiągalna.
Data wydania: 2020-12-23
ISBN: 978-83-66533-10-3, 9788366533103
Wydawnictwo: AlterNatywne
Stron: 166
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Okruchy

{} WYBÓR REDAKCJI
13.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła powieść Magdaleny Meldo, o intrygującym i obiecującym tytule Okruchy. Przyznam się szczerze, że do tej książki byłam nastawiona dość sceptycznie – moje wątpliwości budziła mała liczba stron, która mogła oznaczać brak odpowiedniego rozwinięcia całej historii. Czy rzeczywiście tak było? O tym opowiem w tej właśnie ... {} Recenzja książki Okruchy

Okruchy

11.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Okruchy to historia o rodzinie, o znajomych, szkole, pracy, dorosłych i dzieciach. Możemy znaleźć w niej wiele wątków, które potem można rozłożyć na czynniki pierwsze. Abym mogła o tym opowiedzieć, po krótce przedstawię fabułę. Mamy dwóch głównych bohaterów - Agę i Kaja - są to sąsiedzi z bliźniaka, znają się od dziecka i byli najlepszymi przyjac... {} Recenzja książki Okruchy

Prosto i prawdziwie

31.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

,, A w każdym najmniejszym kawałku, choćby drobnym jak ziarnko piasku był świat cały szkaradny, śmieszny, wykrzywiony”. Słowo przyjaźń w dzisiejszych czasach jak często nadużywane. Określamy nim osoby, z którymi w danym momencie mamy akurat dobry kontakt, spędzamy czas. Jednak obserwując ludzi, możemy dostrzec, że prawdziwa przyjaźń zdarza się ... {} Recenzja książki Okruchy

Moja opinia o książce

Opinie

@Zakreconaa_19
2021-03-13
Przeczytane

Hej kochani!

Co ciekawego będziecie czytać w weekend? Ja chwilowo podczytuje "Niech stanie się światłość" i "Księżycowe Miasto" 😊😊

Dzisiaj skończyłam czytać "Okruchy" autorstwa Magdaleny Meldo od Wydawnictwa Alternatywne.

Jest to bardzo cieniutka książka, która liczy zaledwie ponad 160 stron. Okładka bardzo przypominała mi baśń "Królową śniegu" Hansa Christiana Andersena. I trafiłam 😁 Znajdziemy tu parę cytatów właśnie z tej baśni, które mają odzwierciedlenie w tej książce.

"Żył sobie niegdyś bardzo złośliwy czarodziej. Całą jego przyjemnością było dokuczać ludziom, czynić źle, ze wszystkiego się wyśmiewać i każdą rzecz przedstawiać z najgorszej strony."

W powieści znajdziemy elementy dot. baśni, znajdzie się "zła królowa", która będzie dążyła do wprowadzenia chaosu, a także do tego aby drogi innych bohaterów się rozeszły.

"Okruchy" to historia o przyjaźni, która nie zawsze jest trwała, o miłości, która jest na wyciągnięcie ręki, lecz jest jednak nie możliwa, o młodzieży i ich problemach: z rówieśnikami, ze szkołą i z rodzicami, o rodzinach, które nie zawsze są idealne, i o rodzicach, którzy mają problem z dziećmi i komunikacją z nimi.

"Okruchy" to historia Agnieszki i Kaja, którzy są przyjaciółmi i sąsiadami, z biegiem czasu zaczęli się od siebie oddalać. Agnieszka jest samotną nastolatką, która codziennie słucha kłótni rodziców, natomiast Kaj jest chłopcem, z którym jego mama nie może sobie poradzić.
Pr...

{}× 2 | link |
@ewfor
2021-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Początkowo myślałam, że jest to książka dla młodzieży. Jest to w pewnym sensie racja (w zapowiedziach wydawnictwa pisze, że jest to książka dla czytelników młodych powyżej 13-tego roku życia), ale moim zdaniem jest to powieść również, a może przede wszystkim dla i o dorosłych. Powieść dla i o młodzieży. Ale tak jak wspomniałam wcześniej i o dorosłych, których zachowanie często ma bardzo duży wpływ na to co robią i jak zachowują, a najważniej co odczuwają ich dzieci.

Patrząc na okładkę można pomyśleć, że to baśń lub książka z gatunku fantastyki, ale to jest mylne wyobrażenie, bo fabuła chociaż przeplatana krótkimi wątkami baśniowymi należy do współczesnych.

To świetnie połączenie powieści psychologicznej z romansem, dramatem i powieścią new adult.

I chociaż głównymi bohaterami są licealiści, to moim zdaniem w dużej mierze powieść dotyczy ludzi dorosłych, którzy często nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć tego, co dzieje się wokół ich dziecka.

Do debiutów podchodzę ostrożnie, nie krytykuję autora, kiedy uważam, że jego utwór przypomina bardziej grafomańskie wypociny niż literaturę. Każdy autor kiedyś zaczynał i nie zawsze były to super początki, wielu musiało się sporo nauczyć, aby ich książki stały się godne wyrafinowanego czytelnika.

Ale są debiuty, po przeczytaniu których mam ochotę zawołać: WOW! I myślę, że do nich należy właśnie ta książka.

Świetnie wyk...

{}× 1 | link |
@sylwia923
2021-05-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

"Okruchy" Magdalena Meldo

Agnieszka i Kaj są najlepszymi przyjaciółmi. Wraz ze szkołą średnia ich drogi zaczynają się rozchodzić. Chłopak wdaje się w nieciekawe towarzystwo, ciągle bójki. Ona natomiast musi radzić sobie z sytuacja w domu. W momencie, kiedy Aga zapisuje się do liceum, do którego uczęszcza Kaj ich relacje można jeszcze naprawić lecz czy obydwoje będą na tyle zdeterminowani. Przed nimi długa i pełna wybojów droga.

Młodzi ludzie wystawieni są na próbę. Agnieszka musi radzić sobie z nałogiem rodziców. Poruszane są tu trudne tematy. I choć książka dedykowana jest młodszemu czytelnikowi, uważam że każdy może po nią sięgnąć. Przestawione w powieści relacje między dzieckiem a dorosłym nie powinny nigdy się zdarzyć. Dodatkowo przyjdzie nam zmierzyć się z agresją, znęcaniem się...

Młodzi ludzie są pogubieni w tym jaki los spotkał ich w życiu. Brak zrozumienia, nieumiejętność rozmawiania o swoich uczuciach, która często wprowadza ich w stan beznadziejności.

Powieść napisana jest w sposób realny, a to co tu dostajemy może się zdarzyć w życiu każdego z nas. Brak zrozumienia przez rodziców, którzy nie zauważają problemów swoich dzieci może doprowadzić do tragedii. Dlatego rozejrzymy się wokół siebie i zaobserwujmy czy coś złego nie dzieje się w naszym otoczeniu. Jeszcze jest czas na naprawienie. Polecam z całego serca.

{} | link |
@caly_swiat_patrzy
2021-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2021-04-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@_my_book_world_
2021-03-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Fortunneksiazki
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Klub recenzeta
@su.wiktoriaa
2021-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Okruchy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl