Okruchy przestrzeni

István Kovács
Książka Okruchy przestrzeni
Książka Okruchy przestrzeni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wybór wierszy węgierskiego pisarza, poety, dyplomaty (od 1999 roku Istvan Kovacs jest konsulem generalnym Republiki Węgierskiej w Krakowie). Znamienną cechą twórczości poetyckiej Kovácsa jest wyraziste przenikanie się w niej inspiracji kulturowych i osobistych. (...) I co jest w tej twórczości ekscytujące, to oscylowanie między swoim a obcym, pomiędzy Dózsą a Robespierreem, Petőfim a Norwidem, Bartókiem a Chopinem, pogańskimi bożkami a Chrystusem, wspólnotą plemienną a ludzkością. Jak widać, już choćby z zacierających się opozycji w obrębie przytoczonych wyżej - przykładowo - dychotomii, w trakcie tych operacji intelektualno-artystycznych swoje przenika się z obcym (przyswajanym), bliskie przegląda się w odległym, tak jak teraźniejszość przegląda się w przeszłości.  
Data wydania: 2003
ISBN: 83-86872-46-2, 8386872462
Wydawnictwo: Pogranicze
Seria: Meridian
Kategoria: Poezja
Stron: 218

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Okruchy przestrzeni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Okruchy przestrzeni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}