Olvido

Krzysztof Rewiuk
Olvido
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Debiutancka książka Krzysztofa Rewiuka to ciąg ośmiu opowieści tworzących spójną i zamkniętą całość. Ich bohaterami są doktor Olvido i jego pomocnik Sanchez. Ich przygody odbywają się w różnych miejscach i czasach, pisane są też w rozmaitych konwencjach literackich, zapraszając czytelnika do intelektualnej zabawy.
"Olvido" to opowieści w stylistyce science fiction i literatury post apokaliptycznej, fantasy i powieści historycznej, a także opowieści grozy. Akcja rozgrywa się w XVII wiecznej Hiszpanii, wiktoriańskiej Anglii, w Polsce, gdzie łączy klimaty "Dziadów" z voodoo, na amerykańskim Dzikim Zachodzie, XIX wiecznym Petersburgu i w Rzymie Marka Aureliusza.
Bohaterowie Rewiuka spotykają znane postaci literackie i historyczne, sami odgrywając role Don Kichota i Sancho Pansy, Sherlocka Holmesa i Watsona, doktora Frankensteina i Igora.
"Olvido" to pyszna literacka gra, książka składająca się z warstw, zabaw i słownych szarad, okraszona niewymuszonym humorem.
Powiedzą wam, że to nie powieść, lecz zbiór opowiadań. Będą mieli rację i nie będą jej mieli. Powiedzą, że to literatura ambitna i trudna. Będą mieli rację, ale równocześnie czyta się ją znakomicie i opowiada o rzeczach prostych i najbliższych. Powiedzą, że to podróż przez historię literatury i też będą mieli rację, ale będą musieli powiedzieć, że to także SF. Co ja mam wobec tego powiedzieć? Potrafię chyba tylko jedno: Krzysztof Rewiuk to magik. Udało mu się spleść opowieść, dla której wszystkie powyższe zdania są prawdziwe, a w dodatku świetnie to napisał.

To właśnie dla takich książek powstała fantastyka. Powiem więcej, to właśnie dla takich opowieści istnieje literatura. Dawno nie czytałem równie niezwykłej i pięknej opowieści o przyjaźni i poświęceniu. A to przecież nie wszystko.
Paweł Majka

Data wydania: 2024-05-22
ISBN: 978-83-67223-73-7, 9788367223737
Wydawnictwo: Stalker Books
Stron: 300
dodana przez: janusz.szewczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Olvido nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Olvido. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl