Operacja "Długi skok"

Yenne Bill
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Operacja "Długi skok"
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W połowie działań militarnych, które przeszły do historii jako II wojna światowa, niemiecki wywiad odkrył, jak się wydawało, niezwykle prosty sposób na rozstrzygnięcie konfliktu dla swojego wodza, Adolfa Hitlera. Trzej najważniejsi przywódcy aliantów, Franklin Roosevelt, Winston Churchill oraz Józef Stalin, mieli spotkać się w październiku 1943 roku w Teheranie. Zgodnie z osobistymi wytycznymi Hitlera naziści rozpoczęli wówczas operację "Długi Skok" - rozbudowany plan wytropienia i wyeliminowania trzech przywódców w tym samym czasie, w tym samym miejscu. "To byłoby coś, gdyby zdołali nas dopaść" - miał później zauważyć Roosevelt. W swojej pasjonującej książce Bill Yenne odtwarza przebieg tego niezwykłego planu niemieckich służb specjalnych, rozciągającego się na tereny wielu krajów i angażującego setki osób. Bez wątpienia operacja "Długi Skok" stanowiła najbardziej ambitną próbę zabójstwa, jaką kiedykolwiek podjęto w historii wojen. Gdyby plan Niemców powiódł się, historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7731-245-2, 9788377312452
Wydawnictwo: Vesper
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 325

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Operacja "Długi skok" nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2019-10-31
6 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa

Do przeczytania jako ciekawostka. Krótka historia o zabarwieniu szpiegowsko-sensacyjnym. Momentami zabawna. Poza samym motywem operacji "Długi skok" dowiadujemy się trochę na temat sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej Iranu oraz o splątanych mackach wywiadów i służb państw kilku.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Operacja "Długi skok". czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl