Opowieść pod strasznym tytułem

Jerzy Niemczuk
Książka Opowieść pod strasznym tytułem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pełna uroku, dowcipna powieść fantastyczna dla dzieci szkolnych. Jej bohaterowie - Mamuna, Chlapy, Wił i inni przedstawiciele ożywionej przyrody - w oczywisty sposób nawiązują do polskiego folkloru. Autor umiejętnie połączył elementy powieści rodzinnej - choć dziwacznej, umieszczonej w czasach podobnych do średniowiecza - z romansem rycerskim i odwieczną ideą (zwycięskiej) walki dobra ze złem. Wartka akcja, gromada interesujących postaci, humor sytuacyjny i słowny, aluzyjne nawiązania do naszej współczesności, a zarazem "nawias" baśniowości i fantazji - oto ważniejsze walory tej książki.
Data wydania: 1997
ISBN: 978-83-10-10188-4, 9788310101884
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Kategorie: Fantasy, Dla dzieci
Stron: 168
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jerzy Niemczuk Jerzy Niemczuk
Urodzony 1 stycznia 1948 roku w Polsce (Lublin)
Polski prozaik, komediopisarz, scenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci. W 1949 przeniósł się wraz z rodziną do Warszawy. Tam 1963-66 uczęszczał do Liceum im. B. Prusa, a następnie rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawski...

pozostałe książki:

Wszystkie książki Jerzy Niemczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Opowieść pod strasznym tytułem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieść pod strasznym tytułem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe