Orfeum. Opowieść o pewnym teatrze

Andrej Hieng
Książka Orfeum. Opowieść o pewnym teatrze
Książka Orfeum. Opowieść o pewnym teatrze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Samotność i wyobcowanie bohaterów Hienga - z reguły mężczyzn - potęguje dodatkowo element siły witalnej i zaborczości,jaką w jego prozie przejawiają kobiety.Kobieta Hienga jest istotą o niespożytej sile życiowej (...),ma w sobie coś z modliszki - mężczyzna jest dla niej przede wszystkim narzędziem zapłodnienia względnie spełnienia planów życiowych ,niepodzielną jej własnością;gdy staje się niepotrzebny,można go odsunąć,a nawet zniszczyć.Zwłaszcza jeśli próbuje się przeciwstawiać,wykazać swą odrębność i indywidualność.  
Tytuł oryginalny: Orfeum. Poročilo o nekem gledališču
Data wydania: 1986
ISBN: 83-218-0442-X, 832180442X
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Seria: Ex Libris Biblioteka Jugosłowiańska
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 496

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Orfeum. Opowieść o pewnym teatrze nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Orfeum. Opowieść o pewnym teatrze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}