Orzeł biały, czerwona gwiazda

Norman Davies
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Orzeł biały, czerwona gwiazda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wojna, która zmieniła bieg dziejów XX wieku. W klasycznym już studium Norman Davies roztacza przed czytelnikiem historycznie wierny, a jednocześnie przystępny w odbiorze obraz całej wojny polsko-bolszewickiej. Brytyjski historyk dokładnie odtwarza przebieg poszczególnych kampanii i bitew, naświetla polityczny ? tak polski, jak i międzynarodowy ? kontekst działań wojskowych i tłumaczy, dlaczego Polska zwyciężyła niesioną na bagnetach czerwonoarmistów ?robotniczą? rewolucję. Każdy, choćby w najmniejszym stopniu zainteresowany polską historią, powinien tę książkę przeczytać.
Data wydania: 2011-08-10
ISBN: 978-83-240-1801-7, 9788324018017
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Historia
Stron: 360
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Norman Davies Norman Davies
Urodzony 8 czerwca 1939 roku w Wielkiej Brytanii (Bolton)
Norman Davies jest synem Richarda i Elizabeth Davies. Studiował historię w Magdalen College na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Grenoble, w Perugii i na University of Sussex. Doktoryzował się w 1973 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1971 roku jest wykł...

Pozostałe książki:

Boże igrzysko. Historia Polski Kiedy Bóg odwrócił wzrok Europa. Rozprawa historyka z historią Powstanie '44 Europa walczy 1939-1945 Wyspy. Historia Zaginione królestwa Europa. Między Wschodem a Zachodem Galicja Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego Na krańce świata Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 Boże Igrzysko. Tom 1 Serce Europy Szlak Nadziei Złote ogniwa. Polska - Europa Boże igrzysko. Tom 2 Die Blume Europas: Breslau Wrocław Vratislavia Jak powstało Powstanie'44 Mała Europa. Szkice polskie Norman Davies. Sam o sobie Oblężenie Wiednia. Spuścizna Sobieskiego Smok wawelski nad Tamizą : eseje, polemiki, wykłady
Wszystkie książki Norman Davies

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Orzeł biały, czerwona gwiazda aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2020-06-01
8 /10
Przeczytane 02. I Wojna Światowa i okres międzywo

Przyznam się bez bicia, że kupiłem 10 czy 11 książek Norman'a Davies'a kierując się tylko i wyłącznie opiniami innych czytelników. Z pewnym niepokojem stwierdziłem, że nadszedł czas sprawdzić czy nie wtopiłem pieniędzy w coś niezdatnego do czytania. NA SZCZĘŚCIE NIE! Jeżeli ta książka była (a podobno była) debiutem, to jestem uspokojony. Książka napisana lekką ręką jak na temat dosyć trudny, bo galimatias jaki panował w okresie odrodzenia państwa polskiego nie dla wszystkich jest do ogarnięcia. Norman Davies dobrze poradził sobie z wyłożeniem w przystępny sposób zarówno układów polityczno-społecznych jak i zagmatwanej sytuacji militarnej. Jestem bardzo zadowolony z lektury, bo mimo, że moim ulubionym okresem historycznym jest jednak II Wojna Światowa, to dzięki książkom w rodzaju "Orzeł biały, czerwona gwiazda" powoli zaczynam wychodzić poza określone ramy czasowe.

× 3 | Komentarze (1) | link |
@reemii
@reemii
2011-06-23
8 /10
Pożyczone / Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Orzeł biały, czerwona gwiazda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl