Ostatnia oknożyrafa

Peter Zilahy
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ostatnia oknożyrafa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Powieść leksykon - tak autor nazywa ""Ostatnią oknożyrafę"". ""Okno-Żyrafa"" (ta pierwotna) to ilustrowany leksykon dla dzieci, używany kiedyś w węgierskich szkołach do nauki czytania i pisania. Na zasadzie luźnych skojarzeń z hasłami z okno-żyrafy autor stworzył własny leksykon - leksykon swojego życia, historii i kultury swojego kraju i całej Europy, w którym przeżycia z dzieciństwa przemieszane są z wojną w Jugosławii, manifestacjami w Belgradzie. Te trzy elementy stają się pretekstem do dalszych refleksji i wspomnień. Książka, bogato ilustrowana (przedruki z ""Okno-Żyrafy"", karykatury), z dużą ilością zdjęć wykonanych przez autora właśnie podczas belgradzkich manifestacji, stanowi jedynie część tego, co powstało na podstawie zawartego w niej tekstu. Uzupełnieniem jest m. in. prezentacja multimedialna (w czterech językach), audycja radiowa oraz liczne odczyty wygłaszane przez Zilahyego w najróżniejszych miejscach świata. We wszystkich formach i językach (została przetłumaczona na 11 języków, kolejne w przygotowaniu) cieszy się niezwykłą popularnością, na Węgrzech doczekała się już dwóch wydań (1998, 2000)."
Data wydania: 2005-01-01
ISBN: 978-83-89755-16-2, 9788389755162
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Stron: 120
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter Zilahy Peter Zilahy Péter Zilahy urodził się w 1970 r. w Budapeszcie, gdzie mieszka do tej pory, jeśli akurat nie podróżuje. Ukończył filozofię, anglistykę i antropologię kultury. W latach 1997–99 był redaktorem naczelnym dwujęzycznego internetowego magazynu literackieg...

Pozostałe książki:

Wszystkie książki Peter Zilahy

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ostatnia oknożyrafa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Anuszka
2012-04-25
8 /10
Przeczytane Mam

Autor w sposób niezwykle ciekawy i oryginalny ujął najnowszą historię Serbii i kilku innych państw bałkańskich. Gdyby każda książka historyczna była napisana w ten sposób, nauka historii w szkołach byłaby o wiele barwniejsza.

| link |
@sybka
2008-01-17
Przeczytane XX / XXI

wow! nie spotkalam sie z ciekawsza prezentacja historii wspolczesnej.

| link |
@sarkastyczna
2011-06-09
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatnia oknożyrafa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl