Oswajanie samotności

"opracowanie zbiorowe"
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Oswajanie samotności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

ZNAK 798 11/2021

Oswajanie samotności.

Boimy się samotności, a ten lęk szczególnie nasiliło doświadczenie odosobnienia w trakcie pandemii. Sprzyja jej również kultura nastawiona na produktywność, która może alienować od nawiązywania bezinteresownych relacji. Angażują przecież najcenniejsze waluty – czas i emocje. Odosobnienie jest nie tylko prywatnym doświadczeniem, ale również kwestią publiczną, którą podejmują powstające w kolejnych krajach ministerstwa do spraw samotności. Jakby wbrew obawom, bywa, że samotność stanowi życiowy wybór nie tylko ze względu na pragnienie samorealizacji, ale też dzięki przyciąganiu innymi pożytkami – zrozumieniem siebie, swoich potrzeb i tego, kim się jest.

Czy mówimy o samotności jako zagrożeniu, czy też sztuce dobrego życia, bez wątpienia mamy do czynienia z wyzwaniem społecznym, które warto nie tylko poznać, ale również oswoić i, o ile to możliwe, wejść z nią w jakiś związek.

Skąd się bierze uczucie osamotnienia, nawet jeśli otaczają nas ludzie? Jak świat cyfrowy wpływa na związki i życie seksualne? Czy można zaprzyjaźnić się z samotnością?

Odpowiadają: Magdalena Śmieja, Joanna Jędrusik i Filip Zawada





Data wydania: 2021-11-09
ISBN: 9770044488218
Wydawnictwo: Miesięcznik Znak
Kategoria: Czasopisma
Stron: 120
dodana przez: przyrodazksiazka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oswajanie samotności? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2024-03-17
10 /10
Przeczytane

To już ostatni miesięcznik jaki posiadam w swojej biblioteczce. Jest to numer 798 wydanie z listopada 2021 roku. Sama nie wiem dlaczego zaprzestałam jego czytanie. Świat innych ludzi odwrócił moją uwagę na rzeczy ważne i potrzebne Dla Mnie. Od kilku miesięcy uczę się świadomego myślenia i teraz widzę, że malutki odsetek społeczeństwa to potrafi. Dlatego, że tego nikt nas Nie Nauczy. Nie jest to dla wyższych opłacalne.
Cały miesięcznik skupił się na rodzajach samotności, podczas których ludzie bywają wykluczeni z niektórych zgromadzeń ze względu na to jak wyglądają bądź kim się czują. Samotność dotyka szerokie grono ludzi. Izolują się ze społeczeństwa z powody tego, że są gejami, lesbijkami, osobami trans, feministkami, feministami, zakonnikami a nawet księdzem, który był szykowany przez innych. Ludzie odchodzą od wiary, bo się ich szufladkuje. Zanikło gdzieś stwierdzenie, że każdy człowiek jest człowiekowi równy bez względu na to jak wygląda, kim jest czy jakie ma zainteresowania. Bóg dał nam wolną wolę po to, byśmy żyli szczęśliwie w swoim życiu tak jak my chcemy, a nie jak wymagają tego od nas inni. I póki kościół tego nie zrozumie, dopóty ludzi chodzących do kościoła będzie coraz mniej.
Z miesięcznika przeczytamy o tym, co to jest samotność z perspektywy psychologii? Czy istnieje równouprawnienie dla seksu? Co to jest samotność publiczna? Usługi opiekuńcze dla samotnych, jaki mamy wpływ na system oraz z czym zmaga się społeczeństwo? Miesięcznik zwraca naszą uw...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Oswajanie samotności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl