Oswoić cyberświat

Edward Lucas
Oswoić cyberświat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ta książka stanowi dorobek dziesięcioletnich badań Edwarda Lucasa nad bezpieczeństwem w sieci internetowej. To ciekawa, napisana przystępnym językiem, a jednocześnie wyjaśniająca bardzo złożone zagadnienia książka, która już kilka miesięcy po światowej premierze doczekała się entuzjastycznych recenzji ("Wall Street Journal", "Sunday Times"). Lucas snuje opowieść o historii internetu przez pryzmat zagrożeń, które cyfrowa sieć niosła ze sobą już od początku jej istnienia. Niezmiernie łatwo łatwo w dzisiejszych czasach ukraść komuś tożsamość (w sieci). A skoro tak - twierdzi Autor - oznacza to, że zagrożone są fundamenty, na których społeczeństwa budowały swoje systemy polityczne, prawne i gospodarcze. Jednak zadaniem Lucasa wcale nie jest straszenie, tylko dostarczenie Czytelnikowi wiedzy o naturze cyfrowej przestępczości. Po to, byśmy mogli w bezpieczny sposób mogli eksploatować możliwości, które internet stwarza dla współczesnych gospodarek i relacji społecznych. Edward Lucas. Brytyjski dziennikarz, wiceszef ośrodka analitycznego Center for European Policy Analysis (CEPA) coraz redaktor "The Economist". Jako korespondent zagraniczny tygodnika, przez 30 lat zajmował się sprawami Rosji i Europy Wschodniej. Jest autorem wielu głośnych książek. W Polsce ukazały się: "Postęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym jak Rosja kiwa Zachód" (2014), "Operacja Snowden" (2014) oraz "Nowa Zimna Wojna" (2015). Lucas studiował w London School of Economics i na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2008-2010 pisał felietony do tygodnika "Wprost". Mieszka w Londynie i jest żonaty z Cristiną Odone, pisarką. "Oswoić cyberświat" opowiada o tym, w jaki sposób możemy kontrolować nasze zachowanie w sieci - jako osoby indywidualne, organizacje i społeczeństwo - i radzić sobie z zagrożeniami, jakie napotykamy w świecie online. Jest to przede wszystkim książka o ludziach, nie maszynach. Fragment przedmowy do wydania polskiego (Czesław Piasek, Członek Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.)
Data wydania: 2017-01-17
ISBN: 978-83-65301-14-7, 9788365301147
Wydawnictwo: Kurhaus
Seria: Biznes horyzonty
Stron: 304

Autor

Edward Lucas Edward Lucas
Urodzony 3 maja 1962 roku w Wielkiej Brytanii
Edward Lucas - brytyjski dziennikarz, europejski korespondent tygodnika „The Economist”.

Pozostałe książki:

Nowa zimna wojna. Jak Kreml zagraża Rosji i Zachodowi Operacja Snowden. Kulisy największej katastrofy zachodniego wywiadu Podstęp
Wszystkie książki Edward Lucas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Oswoić cyberświat aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Oswoić cyberświat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl