Otwórz oczy

Rafał Gębura
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Otwórz oczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

"Mózg najczęściej sam wypada. Czasem trzeba go szturchnąć palcem", takie stwierdzenie znajdziemy już na początku psychologicznej książki, będącej zbiorem wywiadów i reportaży Rafała Gębury.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o przemilczanych, pomijanych i kontrowersyjnych tematach?

Rafał Gębura w swojej książce "Otwórz oczy" proponuje czytelnikowi podróż nietypowym środkiem transportu, a mianowicie windą. Po rozpoczęciu lektury drzwi windy zamykają się i czytelnikowi nie pozostaje nic innego, jak tylko zjechać na ostatnie, dwudzieste piętro. Tak, zjechać, gdyż zjeżdżamy do samych podziemi, aby na własne oczy zobaczyć historie, które na ogół nie wydostają się na zewnątrz i nie dostrzegają światła dziennego. Są to tematy przemilczane, pomijane i kontrowersyjne, a niekiedy celowo odsuwane i zamiatane pod dywan. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania takie jak:

Jak działa psychika rzeźników, którzy przygotowują mięso każdego dnia?
Jak poważną chorobą jest depresja i do czego może ona doprowadzić?
Jak tak naprawdę wygląda życie w więzieniach?
W jaki sposób rozpoznać, że ktoś nas okłamuje?
Jak wygląda życie seksualne osób niepełnosprawnych?
Przez co przechodzą osoby zmagające się z autyzmem?
To tylko kilka z wielu interesujących tematów. Autor w swojej książce, sporządzonej w formie reportażu, opisał prawdziwe historie dwudziestu różnych osób. Podczas kilkugodzinnych rozmów opowiedziały one swoje niezwykłe i niecodzienne przeżycia i doświadczenia. Szczerość i otwartość bohaterów pozwala dobrze zobaczyć, zrozumieć i ocenić świat, w którym przyszło nam żyć. Książka to nie tylko zbiór opowiedzianych historii, ale także zbiór praktycznych porad i wskazówek od ludzi, którzy prowadzą swoje życie w nietypowy sposób bądź pracują w niszowych zawodach.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-952354-5-0, 9788395235450
Wydawnictwo: Altenberg
Kategoria: Reportaż
Stron: 285
dodana przez: Aurumia

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Otwarte oczy

{} WYBÓR REDAKCJI
1.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ten bardzo nietypowy zbiór wywiadów przeplatanych reportażem podbił moje serce, wstrząsnął duszą i... otworzył oczy na wiele spraw. Na co dzień rzadziej sięgam po ten gatunek literacki, jednak książka polecona i podarowana w prezencie siłą rzeczy zachęciła mnie do jej przeczytania. Już sama szata graficzna kusi - wygląd rozdziałów i ogólna konwen... {} Recenzja książki Otwórz oczy

Czy otworzyłam oczy na świat?

2.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pana Rafała Gęburę zapewne wszyscy kojarzą z twórczości na kanale "7 metrów pod ziemią" gdzie w podziemnym garażu przeprowadza wywiady z różnymi osobami z rozmaitych środowisk. Napisał on książkę przedstawiającą 20 historii ludzi którzy chcieli pozostać całkowicie ananimowi, a zarazem uważali, że powinni podzielić się ze światem swoją historią.... {} Recenzja książki Otwórz oczy

Moja opinia o książce

Opinie

@Gabriela_Deda
2020-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Zbiór dwudziestu historii, zupełnie od siebie różnych, często wręcz skrajnych - mamy tutaj opowieść nacjonalistki, klawisza więziennego, rzeźnika, matki niepełnosprawnego dziecka czy kobiety, która wraz ze swoim chłopakiem prowadzi biznes w branży sekskamerek. Ni to wywiad, ni reportaż - po prostu ciekawie opowiedziane historie przeróżnych osób, bez oceniania, krytykowania czy wychwalania. Tę książkę czyta się bardzo szybko, potrafi być mocno angażująca emocjonalnie i przede wszystkim skłania do głębszych refleksji - do zastanowienia się nad swoimi poglądami, czasami do ich weryfikacji. Rafał Gębura po raz kolejny udowadnia, że jest świetnym dziennikarzem, ale przede wszystkim rewelacyjnym słuchaczem. Oddaje głos swoim bohaterom i nie próbuje ich lukrować czy demonizować - przedstawia historie z ich perspektywy, pokazując ich problemy, rozterki czy radości. To książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć - mam wrażenie, że w Polsce brakuje tego typu pozycji i cieszę się, że w końcu doczekaliśmy się takiej publikacji.

{} | link |
HA
2021-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
@temptershell
2021-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
UR
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
IR
2020-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam
KA
2020-09-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Mimisiak
2020-06-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Literatura faktu
@patrycja.lukaszyk
2020-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
JU
2020-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@minerwaproject
2020-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Otwórz oczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl