Pamięć Trening interaktywny

Marek Szurawski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pamięć Trening interaktywny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Chciał­bym, że­byś dzię­ki tej książ­ce nie tyl­ko szedł, ale ibiegł, ana­wet fru­wał. Że­byś stał się ar­ty­stą ucze­nia się. Że­byś bły­szczał, świę­cił re­we­la­cyj­ne suk­ce­sy, nie ku­jąc inie ry­jąc po no­cach, tyl­ko ma­jąc wię­cej cza­su na wie­le in­nych war­to­ścio­wych rze­czy wży­ciu. Iże­by tyl­ko two­ją ta­jem­ni­cą zo­sta­ło, jak nie­wie­le wy­sił­ku wto wło­ży­łeś... Wksiąż­ce tej na­ma­wiam do ucze­nia się ina­czej chciał­bym, abyś świa­do­mie po­rzu­cił me­cha­ni­czne ucze­nie się (czyt. ku­cie), aza­czął za­pa­mię­ty­wać zwy­ob­raź­nią, zwy­ko­rzy­sta­niem ca­łe­go po­ten­cja­łu móz­gu iże­by ci się te­go chcia­ło. Że­byś uczył się wed­le włas­nych stra­te­gii, we włas­nym sty­lu. Prze­ko­nasz się, że na­u­ka mo­że być za­ba­wą.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7229-208-7, 9788372292087
Wydawnictwo: AHA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pamięć Trening interaktywny aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2021-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Książka Marka Szurawskiego to swego rodzaju poradnik dotyczący efektywnej nauki i zapamiętywania, bez konieczności bezmyślnego „wkuwania” przez długie godziny i frustracji. Autor swoją książkę napisał prostym i przystępnym językiem, w zrozumiały dla czytelnika sposób, dodając wiele przykładów, co zdecydowanie ułatwiło mi zrozumienie opisanych, w większości dla mnie nowych metod i mechanizmów. Z publikacji dowiedziałam się wielu ciekawych i nowych rzeczy, ale nie wszystkie z nich wykorzystam. Niektóre metody nie są dla mnie i nie pomagają mi w efektywniejszej nauce, ale może komuś akurat te z opisanych działań przypadną do gustu i pomogą.

Marek Szurawski opisuje nie tylko zasady działania naszego mózgu, czy techniki zapamiętywania informacji o różnej długości, ale także opracował system, który ma pobudzić nas do lepszego myślenia. Dodatkowo po każdym fragmencie w książce zawarte są ćwiczenia, które pobudzają czytelnika do aktywności i faktycznego zrozumienia czytanego tekstu.

Ciekawa książka, która w prosty sposób opisuje naprawdę przydatne rzeczy. Chociaż nie wszystkie metody sprawdzą się u każdego, myślę, że autor nie pozostawi żadnego czytelnika bez ani jednej metody, która mu pomoże. Marek Szurawski udowadnia, że nie ma złej, czy gorszej pamięci, jest tylko ta niewyćwiczona, ale to da się szybko zmienić. Książka warta uwagi.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pamięć Trening interaktywny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe