Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Montgomery Katarzyna, Krystyna Janda
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda. Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w "Człowieku z marmuru" wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W "Przesłuchaniu" poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W "Tataraku" dotknęła najczulszych strun, w "Boskiej" rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą "na Jandę". Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu. Katarzynie Montgomery opowiada o swoich najważniejszych rolach – tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu… W tej opowieści nie sposób postawić kropkę. Katarzyna Montgomery Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książki – "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu" – odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy. Krystyna Janda Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś. Katarzyna Montgomery – dziennikarka. Od 2011 roku redaktor naczelna miesięcznika „Zwierciadło”. Wcześniej pracowała m.in. w dwutygodniku „VIVA”, „Gazecie Wyborczej”. W latach 2007-2014 prowadziła popularny program „Mała czarna” w TV4.
Data wydania: 2016-05-17
ISBN: 978-83-8069-352-4, 9788380693524
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategorie: Film, Kultura
Stron: 560

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Intymny portret wielkiej aktorki

24.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Opasły tom opowiadający o życiu i twórczości wybitnej i powszechnie znanej aktorki. Krystyna Janda to już nasze dobro narodowe, chociaż wciąż wzbudza wielkie kontrowersje. Do legendy przeszły jej role w 'Człowieku z marmuru' (sporo o tej roli czytamy w książce), czy 'Przesłuchaniu'. Ja lubię bardzo rolę niewidomej kobiety w mało znanym filmie 'Par... {} Recenzja książki Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

@almos@almos {}× 12

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Uwielbiam Krystynę Jandę, więc nie mogłam nie sięgnąć po tę książkę. Cudowne wydanie! Wzbogacone mnóstwem fotografii i wycinków z gazet i czasopism. Ksiąźka ta jest bardzo osobista. Tak osobista, że momentami zastanawiałam się, jakie intencje miała autorka żeby dzielić się tak intymnymi refleksjami..... Ale chyba między innymi dlatego książka wydaje się być bardzo prawdziwa. Krystyna Janda nie usiłuje pokazać się w jak najkorzystniejszym świetle. Szczerze przyznaje się do swoich wad i życiowych błędów. Nie próbuje też czynić z nich na siłę zalet (jak często dziś mamy z tym do czynienia w książkach przeróżnych celebrytów!!!!!).
Bohaterka przedstawia się taką, jaką miałam okazję ją poznać - wspaniała aktorka, wulkan energii, a jednocześnie człowiek bardzi wrażliwy. Krystyna Janda opowiada piękną historię w ciekawy sposób. Nie zawiodłam się na tej książce!!!!!!

{}× 2 | link |
@almos
2021-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane papier biografia/autobiografia film/teatr/aktorzy

Cytaty z książki

O nie! Książka Pani zyskuje przy bliższym poznaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl