Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce

"Studio Fenix"
Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W 2008 r. w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku odbyła się konferencja pt. Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce. zorganizowana w ramach obchodów sześćdziesięciolecia działalności placówki. Pod koniec 2010 r. nakładem fromborskiego muzeum ukazała się publikacja pokonferencyjna pod takim samym tytułem, zawierająca zbiór wygłoszonych referatów, pod redakcją Marii Dąbrowskiej, Jagody Semków i Weroniki Wojnowskiej. Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie tej tematyki w Polsce. Piece kaflowe omówiono w podziale na regiony ich występowania w Polsce: od Warmii i Mazur, przez Pomorze, Śląsk, Wielkopolskę, Mazowsze i Ziemię Łódzką, po Małopolskę. Wyróżniono grupy pieców znajdujących się w polskich zasobach muzealnych, opisano kafle z rozebranych urządzeń grzewczych, stanowiące podstawę do badań nad ich konstrukcjami. Ostatnia część książki poświęcona została zasadom konserwacji i rekonstrukcji pieców w czasach współczesnych. Treść tomu wzbogacają liczne ilustracje pieców, fotografie kafli i sygnatur wytwórni kaflarskich. Wszystkie teksty zostały opatrzone tłumaczeniami na język angielski.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-62860-01-2, 9788362860012
Wydawnictwo: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Stron: 357
dodana przez: abdita

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl