Plastyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy

Anita Przybyszewska-Pietrasiak
Plastyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Numer dopuszczenia: 1054/2019 Podręcznik został przygotowany dla uczniów klasy liceów 1 ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej. Autorka podręcznika przede wszystkim skupiła się wyposażeniu młodzieży w kluczowe umiejętności z zakresu analizy i interpretacji wizualnych tekstów kultury. Podręcznik umożliwia obcowanie z kulturą i jej rozumienie. Zaproponowana szata graficzna rozwija wrażliwość estetyczną, a propozycje zadań i ćwiczeń warsztatowych – twórcze myślenie. Każdy, kto podczas nauki lub poza nią, skorzysta z zaproponowanych w podręczniku treści, otrzyma podstawową wiedzę o sztuce i jej formach, syntetyczne wiadomości na temat dzieł sztuki od prehistorii do nowoczesności oraz informacje o twórczości lokalnej i znaczenia współczesnych wydarzeń kulturalnych. Podręcznik składa się z 5 rozdziałów: – Kontakt z dziełem sztuki, – Konteksty dzieł sztuki, – Sztuka lokalnego środowiska, – Instytucje zajmujące się upowszechnianiem kultury i sztuki, – Współczesne awangardy artystyczne. Co znajdziesz w podręczniku Plastyka 1:Ważne słowa i pojęcia – obowiązkowe do zapamiętania z lekcji, – blok Ćwiczenia z interesującymi pomysłami na prace plastyczne i inspiracje do działań, – ciekawe informacje dotyczące sztuki, współczesne nawiązania do znanych od wieków dzieł i idei lub ich kontynuacje w sekcji Instart, – Zoom na dzieło sztuki pozwalający ćwiczyć analizowanie dzieł sztuki z wykorzystaniem właściwej terminologii, – Sprawdź się! ‒ blok z poleceniami i pytaniami służącymi sprawdzeniu opanowania materiału w praktyce, – wysokiej jakości reprodukcje dzieł sztuki, – osie czasu pozwalające umiejscowić omawiane zagadnienie wśród innych, – wskazówki Na tej lekcji – wstęp do omawiania nowych tematów, – Podsumowania lekcji – wsparcie podczas samodzielnej nauki ucznia. Anita Przybyszewska-Pietrasiak ‒ nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Autorka programów nauczania, materiałów metodycznych i podręczników do nauczania plastyki i zajęć artystycznych. Doradca metodyczny plastyki, zajęć artystycznych, muzyki i wiedzy o kulturze CKU Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Ekspert MEN do spraw wdrażania reformy programowej w zakresie przedmiotów artystycznych. Juror konkursów artystycznych na poziomie miejskim, wojewódzkim i międzynarodowym. Otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7879-955-9, 9788378799559
Wydawnictwo: Operon
Stron: 130

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Plastyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Plastyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl