Płomień śmierci

Janusz Szopka, Marta Rajska, Nina Nowak, Artur Korpik ...
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Płomień śmierci
Książka Płomień śmierci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść „Płomień śmierci” powstała pod patronatem wydawnictwa e-bookowego Bezkartek.pl jako „pierwsza książka bez kartek na Facebooku”. Z czasem okazało się, że projekt jest pionierski nie tylko na tym polu. Zaryzykujemy twierdzenie, że jest to również pierwsza na świecie pisana w ten sposób i co ważne skończona książka, wydana w wersji elektronicznej (bezkartek.pl) oraz papierowej (unibook.com). Pierwotnym zamierzeniem wydawnictwa było stworzenie kolejnego projektu popularyzującego ideę czytelnictwa, zwłaszcza w nowej formie – bez kartek. Zainicjowaliśmy ten proces podczas „E-book Week 2011”. Wtedy padła propozycja napisania powieści zespołowej. Zgłosiło się mnóstwo chętnych. „Naszą współpracę rozpoczęliśmy od dyskusji na Facebooku, gdzie również wszyscy się poznaliśmy. Jak zwykle przy takich akcjach bywa, zgłosiło się dość sporo osób, które chciały uczestniczyć w projekcie na zasadzie, „o niczym nie będę pisać, nie mam żadnych pomysłów, ale też jestem współautorem.” Po dokonaniu koniecznej czystki wyklarowało się zacne grono autorów naszego e-booka. Byli to: Alicja, Agata, Adrian, Darek, Marta, Iza i Janusz. Ostateczny szlif naszej książce nadał Artur odpowiedzialny za korektę i redakcję”. – relacjonuje moderatorka powieści – Nina Nowak. Aby ułatwić sobie wspólne pisanie oraz uporządkować je od strony „technicznej”, każdy z pisarzy, niczym gracz RPG, sam kreował swoją postać. Jednocześnie, żeby uniknąć nieporozumień i cieszyć się twórczą swobodą, każdy z autorów miał swoje własne rozdziały książki, za które był odpowiedzialny i które opisywał z punktu widzenia swojej postaci. Każdy punkt po powstaniu był oceniany przez pozostałych autorów, co nieraz prowadziło do burzliwych, czasem i kilkudniowych dyskusji. Akcja „Płomienia śmierci” rozwija się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mamy wzajemne relacje pomiędzy bohaterami, ich pragnienia, dążenia, intrygi, drobne świństwa i akty wielkoduszności, a z drugiej strony jest sam zamek i jego mieszkańcy, skrywający ponurą tajemnicę. Grupa przyjaciół zostanie wciągnięta w pułapkę, z której nie ma ucieczki. Jedynym wyjściem będzie zmierzenie się z potworem, którego twarz jest równie ujmująca, co wnętrze obrzydliwe. Czy znajdą w sobie dość odwagi, by tego dokonać?
Data wydania: 2012
Wydawnictwo: Selfpublishing

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Płomień śmierci” – pierwsza książka bez kartek na Facebooku

9.02.2012

„Płomień śmierci” to dosyć nietypowy e-book – powstał pod patronatem Bezkartek.pl w ramach akcji „pierwsza książka bez kartek na Facebooku”. W skrócie wyglądało to tak – grupa osób chętnych do tworzenia wspólnego dzieła skrzyknęła się przez Internet, następnie wybrano ośmiu autorów, rozdzielono zadania i zaczęto pisać. Kolejne fragmenty były omawia... {} Recenzja książki Płomień śmierci

@Ag_VS@Ag_VS {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Ag_VS
2012-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
HA
2012-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Płomień śmierci”- Janusz Szopka

Książka Quattuor Insanitas
Quattuor Insanitas Adrian K. Antosik
Ludzki umysł skrywa wiele sekretów, a gdy człowiek zaczyna c...
Książka Słowa pisane na skrawku papieru
Słowa pisane na skrawku pap... Adrian K. Antosik
„Słowa pisane na skrawku papieru” — jak sam Autor twierdzi, ...
Książka Wakacje
Wakacje Adrian K. Antosik
Odkąd wsiadłem minęło już całe pięć minut – wyszeptałem do s...
Książka Wiersze Niechciane
Wiersze Niechciane Adrian K. Antosik
Tomik „Wiersze Niechciane” jest zbiorem wierszy, w których a...
Książka Plemię
Plemię Adrian K. Antosik
Opowiadanie o odrodzeniu się pewnego plemienia po krwawej wo...

Cytaty z książki

O nie! Książka Płomień śmierci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe