Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła

Lewis Dartnell
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Fascynujące spojrzenie na dzieje ludzkości z perspektywy planety, na której żyjemy

Mówiąc o historii ludzkości, zazwyczaj skupiamy się na opowiadaniu o słynnych przywódcach, wielkich wojnach i masowych migracjach. Lewis Dartnell w swojej niezwykłej książce patrzy na dzieje naszego gatunku z innej perspektywy, odpowiadając na pytanie: W jaki sposób nasza kultura została ukształtowana przez samą Ziemię? Zabiera nas w fascynującą podróż, z której się dowiemy m.in. tego, jak pozostałości po starożytnym oceanie wpływają na preferencje wyborcze w Stanach Zjednoczonych; dlaczego Kolumb mógłby nigdy nie trafić do Ameryki, gdyby jego ofertę przyjął król Portugalii, a nie Hiszpanii; dlaczego Nowy Jork został ojczyzną drapaczy chmur, a pierwsze metro łatwiej było zbudować właśnie w Londynie; jak pasma oceanicznych wiatrów sprawiły, że w Afryce Południowej mówi się dziś w języku afrikaans.

Ta książka pokazuje, że nasza historia jest nierozerwalnie związana z historią Ziemi – prądy, pasma wiatrów, procesy geologiczne i wydarzenia sprzed milionów lat warunkowały ewolucję naszego gatunku, doprowadzały do powstania i upadku wielkich imperiów i szlaków handlowych i wciąż oddziałują na nasze życie, wpływając na współczesną sytuację geopolityczną, a także na to, co jemy na śniadanie, z czego budujemy nasze domy i najnowocześniejsze urządzenia.

Tytuł oryginalny: Origins. How the Earth Made Us
Data wydania: 2020-10-13
ISBN: 978-83-8202-036-6, 9788382020366
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 424
dodana przez: Carmel-by-the-Sea

Autor

Lewis Dartnell Lewis Dartnell
Urodzony 21 listopada 1980 roku w Polsce
Lewis Ryan Dartnell jest pisarzem, prezenterem i profesorem komunikacji naukowej na University of Westminster.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Skoro Ziemia nas stworzyła, to czemu jak kanibale ją połykamy?

{} WYBÓR REDAKCJI
16.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Homo sapiens swoje panowanie zawdzięcza wielu przypadkom, które udało mu się przekuć w sukces. Przypadkiem większość gatunków traw rośnie w Eurazji, przypadkiem 55,5 mln lat temu warunki umożliwiły powstanie kopytnych i naczelnych, przypadkiem w dobrym momencie Dekan naparł na Azję, przypadkiem warunki termiczne i tektoniczne Afryki Środkowo-Wscho... {} Recenzja książki Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła

A Ty? Od kogo pochodzisz?

6.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Teoria ewolucji wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Ruszajmy, zatem, wspólnie do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. Uwaga – jeśli jesteś głęboko wierzący – nie czytaj tego tekstu. Jest skierowany wyłącznie do osób kierujących się rozumem. Kto pochodzi od mały, a kto od Adama i Ewy? Taki temat pojawił się na lekcji religii. Pomijając ... {} Recenzja książki Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła

@Zaneta@Zaneta {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Zaneta
2020-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020 LISTOPAD
@Carmel-by-the-Sea
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Nauki_przyrodnicze_ogólne_1 Historia_1

Cytaty z książki

O nie! Książka Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl