Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Anna Jeleńska, SŁAWOMIR DZIUDZIK, Ewa Piskorz-Liskiewicz, Artur Szymiczek ...
Podatkowa księga przychodów i rozchodów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Leksykon podatkowej księgi przychodów i rozchodów jest praktycznym poradnikiem dla prowadzących księgę oraz towarzyszące jej urządzenia księgowe. Czytelnik znajdzie w nim, m.in., opisy sposobów uniknięcia pułapek, na jakie narażony jest prowadzący księgę, dopełnienia formalności, które czekają go przed rozpoczęciem prowadzenia oraz w trakcie prowadzenia księgi, a także wzory dokumentów niezbędnych podczas ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych. Rozpoczynając pracę z Leksykonem nie trzeba mieć żadnego przygotowania merytorycznego. Czytelnik, systematycznie wprowadzany w kolejne pojęcia i zagadnienia, dysponujący dużą ilością przykładów praktycznego rozwiązywania problemów, w sposób bezbolesny i prawie niezauważalny wchodzi w świat podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jeżeli do tej pory nic lub niewiele wiedział o księdze, szybko zmieni się z laika w eksperta. Podstawowym założeniem Leksykonu jest wieloaspektowe przedstawienie rozległej problematyki prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Leksykon stanowi kompendium wiedzy niezbędnej do zrozumienia natury księgi oraz zasad ewidencjonowania w niej różnych zdarzeń gospodarczych. Podzielony został na części, z których każda stanowi niejako odrębną całość. Część I zawiera zbiór opracowań teoretycznych, dzięki którym Czytelnikowi łatwiej będzie zrozumieć problemy, z jakimi mają do czynienia przedsiębiorcy prowadzący księgę. Poszczególne opracowania stanowią próbę ukazania zarówno ogólnych, jak i szczegółowych rozwiązań prawnych. Część II to zbiór porad, dotyczących rozwiązań stosowanych w praktyce przez podatników prowadzących księgę. W Części III Czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę nabytą podczas lektury Leksykonu. W zrozumieniu poszczególnych zagadnień pomocne są, zawarte w Części IV, wzory dokumentów, pism, tabel, oświadczeń i zawiadomień.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-928850-4-7, 9788392885047
Wydawnictwo: Presshouse Isabelle Wierzbicka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podatkowa księga przychodów i rozchodów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podatkowa księga przychodów i rozchodów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl