Podróż do Transylwanii

Czingiz Abdułłajew
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Podróż do Transylwanii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jego powieści przetłumaczono na dwadzieścia siedem języków, a ich łączny nakład przewyższył dwadzieścia cztery miliony egzemplarzy. Drongo, światowej sławy ekspert do spraw przestępczości, przyjeżdża na międzynarodową konferencję do Rumunii. Już na drugi dzień dowiaduje się, że kilku uczestników kongresu otrzymało listy z pogróżkami. Anonimowy nadawca ostrzegł ich przed niebezpieczeństwem związanym z duchem hrabiego Drakuli. Prawie wszyscy, w tym również Drongo, uznają to za głupi żart. Gdy jednak niespodziewanie giną dwie osoby, ekspert zmienia zdanie i rozpoczyna dochodzenie?
Data wydania: 2016-05-04
ISBN: 978-83-7818-877-3, 9788378188773
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 264

Autor

Czingiz Abdułłajew Czingiz Abdułłajew
Urodzony w 1959 roku w Azerbejdżanie (Baku)
Azerbejdżański pisarz i publicysta. Po ukończeniu studiów prawniczych podjął pracę w Ministerstwie Obrony ZSRR, potem jako oficer sił specjalnych działał m.in. w Polsce, Niemczech, Angoli i Afganistanie. Był dwukrotnie ranny, za służbę został wyróżn...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podróż do Transylwanii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Czingiz Abdułłajew to niesamowicie popularny, nie tylko w swoim kraju pisarz.Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków, a sam cykl o agencie Drongo liczy już ponad 100 tytułów.
Dom Wydawniczy Rebis, postanowił i polskich czytelników zaznajomić z przygodami wspomnianego agenta, czego plonem jest pierwszy tom"Podróż do Transylwanii".

A cała akcja toczy się w Rumunii, gdzie, z całego świata zjeżdżają różnego rodzaju eksperci, aby ustalić, czy rumuński kraj może wstąpić, czy też nie do osławionej strefy Shengen.Drongo to ekspert do spraw przestępstw, ale nie tylko.Pod czas pewnego spotkania, do naszego bohatera zwraca się pewien amerykański profesor, który oznajmia, że tuż przed przyjazdem, dostał list z pogróżkami, aby w żadnym przypadku do Rumunii się nie wybierał.

W toku śledztwa, wychodzi na jaw, że profesor to nie jedyna osoba który otrzymała podobny list.W między czasie ginie pewna kobieta, który także otrzymała podobny w treści anonim, a to co usiłowano obrócić w żart stało się niezwykle poważnym problemem całego spotkania.Osób jest niewiele, więc potencjalnych podejrzanych siłą rzeczy jest także mało, ale problem leży w wykryciu, kto zabił, a przede wszystkim dlaczego.

Ciekawa powieść, której głównym wątkiem nie jest kryminalna zagadka, ale polityczne klimaty, które wychodzą do nas praktycznie z każdego rozdziału.Jednak jest to tak przekazane, że w żadnym razie nie przeszkadza to w lekturze, nawet osoby nie przepadające za takimi w...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróż do Transylwanii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl