Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Kristen J. Sollee
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Polowanie na wiedźmy

Wyrusz w podróż w czasie z niezwykłym przewodnikiem po historii prześladowań czarownic w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Przemierzając Francję, Włochy, Niemcy, Irlandię, Wielka Brytanię I USA Kristen Sollee opisuje, jak nękano kobiety, którym zarzucano paktowanie z diabłem.

Opowiada, jak przez wieki na stosy prowadzono zielarki, akuszerki i szeptuchy oskarżane o czary, organizowanie czarnych mszy i sabatów.

Opisy kaźni i tortur dziś wprawiają w konsternację.

Jednak między XV a XVII wiekiem praktyki te były powszechne i często poddawano im kobiety, które nie chciały ulec męskiej dominacji.

Niebezpieczeństwo czyhało nie tylko na te, które przyznawały się do konszachtów z diabłem, lecz także na wyzwolone buntowniczki.

To kronika prześladowań kobiet świadomych i niezależnych, na które za nieposłuszeństwo czekały gilotyna lub kamień u szyi i głęboka woda.

W dobie dyskusji nad rolą kobiety, gdy do głosu dochodzą konserwatywni populiści, którzy coraz śmielej chcą rozdawać karty, by zabrać kobietom to, o co walczyły przez lata, warto przypomnieć sobie, do czego prowadził strach przed siłą, płynącą z wiedzy, kobiecą seksualnością i mocą siostrzanej solidarności.

Czas zacząć

PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ KOBIECEJ SIŁY

Tytuł oryginalny: Witch Hunt: A Traveler’s Guide to the Power and Persecution of the Witch
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-240-7368-9, 9788324073689
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 288
dodana przez: Asamitt

Autor

Kristen J. Sollee Kristen J. Sollee Kristen Sollee jest pisarką, kuratorką i pedagożką powiązania sztuki, seksu i kultury. Pisała dla mainstreamowych i akademickich periodyków, w tym dla „The Huffington Post”, „NYLON”, „Time Out New York” czy „BUST”. Wykładała na uniwersytetach i prze...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wiedźmy są wśród nas

8.02.2021

„Będąc bezdzietną kobietą po złej stronie trzydziestki, która głośno wyraża swoje oburzenie nadużywaniem patriarchalnej władzy, i poganką, która opuściła katolicką trzódkę, nie ujechałabym za daleko…” Niezależna. Silna. Świadoma. Nieposłuszna. Kobieta, która jest zagrożeniem. Którą należy prześladować. Torturować. Obalić. Ukarać. A ta kara powinn... Recenzja książki Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Spodziewałam się czegoś lepszego...

1.04.2021

Już w momencie, w którym zobaczyłam "Polowanie na wiedźmy" w zapowiedziach wiedziałam, że sięgnę po tą książkę i bardzo nie mogłam się jej doczekać. O czym jest "Polowanie na wiedźmy"? Tematyka związana z polowaniem na czarownice i ich procesami bardzo mnie ciekawi, więc miałam dość duże oczekiwania wobec tej publikacji. Tym bardziej, że autorka ... Recenzja książki Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Moja opinia o książce

Opinie

@NataliaTw
2021-04-01
2 /10
Przeczytane
@pardobicka
2021-03-22
7 /10
Przeczytane
@ksiazkadokawy
2021-02-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl