Pomiędzy kłamstwami

Maja Drozd
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Pomiędzy kłamstwami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Czy w ich świecie istniało przeznaczenie?

Najpierw wpadają na siebie zupełnie przypadkiem. Jednak okazuje się, że będą widywać się dość często. Gdyby ta historia wydarzyła się współcześnie, powiedzielibyśmy: „przeznaczenie”. Jednak Willi i Marta spotykają się w czasie II wojny światowej. Jedno spotkanie uruchamia strumień kolejnych wydarzeń, a wśród nich są oni oraz ich kłamstwa, niepewność, zbrodnie, podziały i pytania, których nie można zadać ani nie wolno na nie odpowiedzieć.
Intrygująca opowieść, przepełniona dźwiękami fortepianu. Subtelna, lecz nie ckliwa, a jednocześnie pełna prawdziwych emocji, intryg, kłamstw i zwrotów akcji. I chociaż nikt nie mówi tam o miłości, można ją wyczytać między wersami. Czarno-biała niczym fotografia, która wiele pokazuje, lecz i niejedno skrywa.
Data wydania: 2022-10-05
ISBN: 978-83-67409-00-1, 9788367409001
Wydawnictwo: Selfpublishing
Stron: 278
dodana przez: opetanaprzezslowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomiędzy kłamstwami.

4.11.2022

" Pomiędzy kłamstwami "to debiutancka powieść Mai Drozd. Bardzo dojrzała pozycja i dobrze napisana. Dwójkę bohaterów spotykamy w okresie II wojny światowej w Warszawie. Marta Heller i Wilhelm Oldemburg, poznają się przypadkiem. Gdy kobieta wychodziła z księgarni, okazało się, że gestapo zorganizowało łapankę. Z tarapatów wybronił ją Willi podając... Recenzja książki Pomiędzy kłamstwami

@Malwi@Malwi × 19

Pomiędzy kłamstwami

10.10.2022

"Miłość ci wszystko wybaczy Smutek zamieni ci w śmiech Miłość tak pięknie tłumaczy Zdradę i kłamstwo, i grzech..." Te słowa Juliana Tuwima zna chyba każdy z nas. A ile w nich prawdy? I czy rzeczywiście wystarczy kochać, by wybaczać? Wybaczyć nie jest łatwo. Tym bardziej że czasu nie da się cofnąć. I mimo że zostaliśmy skrzywdzeni w przeszło... Recenzja książki Pomiędzy kłamstwami

POMIĘDZY KŁAMSTWAMI

5.10.2022

RECENZJA PREMIEROWA PATRONACKA ❤️ POMIĘDZY KŁAMSTWAMI ❤️ AUTOR: MAJA DROZD Pisarka Do Szuflady " - Nie ma sensu tracić życia na rozpamiętywanie przeszłości. Tak samo jak nie ma sensu martwić się przyszłością, skoro nie możemy być pewni, czy w ogóle czeka na nas jakakolwiek. Liczy się tylko teraz..... ...Co tu mówić o przyszłości w czas... Recenzja książki Pomiędzy kłamstwami

"Pomiędzy kłamstwami", Maja Drozd

9.11.2022

"Miłość Ci wszystko wybaczy, Smutek zamieni Ci w śmiech. Miłość tak pięknie tłumaczy Zdradę i kłamstwo, i grzech." <Julian Tuwim> Za oknem ciemna noc, która już wielu ludziom przyniosła ukojenie. Niedawno skończyłam czytać "Pomiędzy kłamstwami" Mai Drozd. Do tej pory nie mogę powstrzymać natłoku myśli, a serce wciąż tłucze się w piersi przyspies... Recenzja książki Pomiędzy kłamstwami

Moja opinia o książce

Opinie

@dosia1709
2022-11-01
10 /10
Przeczytane

,,Nie ma sensu tracić życia na rozpamiętywanie przeszłości. Tak samo jak nie ma sensu martwić się przyszłością (…). Liczy się tylko teraz.”

II wojna światowa rok 1942.
Marta skrywająca swoje tajemnice, pracując jako stenotypistka i tłumaczka Kobieta która, nie pojawia się w Warszawie przypadkiem. Ma zdobyć informacje dla polskiego ruchu oporu. Los sprawia że poznaje Willa oficera Wermachtu który ratuje ją z łapanki mówiąc że jest jego znajomą. Mężczyzna również skrywa swoje sekrety. Pomiędzy nimi nawiązuje się przyjaźń, a z biegiem czasu z tej przyjaźni rodzi się prawdziwe uczucie.

„Stali tak, przytuleni, kołysząc się delikatnie, jakby w rytm jakiejś melodii. Jej wyczulone zmysły rozpoznały ją natychmiast. Miłość ci wszystko wybaczy – zabrzmiało w jej głowie. – A niech cię szlag, Willi – pomyślała, przytulając się mocniej.”

Tylko czy w czasach drugiej wojny światowej i gdy oboje skrywają tajemnice to się uda?
Czy między Niemcem a Polko-Austryjaczką dopuszczalne jest uczucie?

,,Pomiędzy kłamstwami " to książka od której ciężko się oderwać. Jest tu tyle emocji że zapiera dech w piersiach. Bardzo fajnym dodatkiem w tej książce jest muzyka której jest tu dużo od instrumentów po śpiew. Sięgając po tę książkę miałam mieszane uczucia bo ciężko znaleźć książkę z motywem okresów wojny która byłaby dla mnie zrozumiała. A tu autorka tak fajnie wszystko opisała że czytało się świetnie i lekko. Bohaterowie są fajnie wykreowani.
Czytając...

| link |
@kasienkaj7
2022-11-09
10 /10
Przeczytane

Rewelacyjny debiut! Polecam całym sercem!!!

| link |
AN
2022-11-10
9 /10
@Malwi
2022-11-04
7 /10
Przeczytane
MO
2022-10-18
9 /10
Przeczytane
@kuklinska.joanna
2022-10-10
9 /10
Przeczytane
@beata.stefanek
2022-10-10
7 /10
Przeczytane
@marcinekmirela
2022-10-05
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nie ma sensu tracić życia na rozpamiętywanie przeszłości. Tak samo jak nie ma sensu martwić się przyszłością, skoro nie możemy być pewni, czy w ogóle czeka na nas jakakolwiek. Liczy się tylko ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl