Powód by oddychać.

Rebecca Donovan
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Powód by oddychać.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

„Nikt nie chciał się specjalnie ze mną zadawać, więc trzymałam się z boku. Tak miało być bezpieczniej i łatwiej. Jak do tego doszło, że Evan Matthews z dnia na dzień wywrócił mój stabilny świat?” W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa. Pierwszy tom głośnej serii Oddechy.
Data wydania: 2014-09-24
ISBN: 978-83-7229-416-6, 9788372294166
Wydawnictwo: Feeria
Cykl: Oddechy, tom 1
Stron: 496

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Powód by oddychać. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane ❤ 2015 ❤ Odwiedzamy USA

Niezwykle emocjonująca, ale niełatwa powieść Rebeki Donovan pt.:”Powód by oddychać” została zakwalifikowana do gatunku literatury młodzieżowej. I choć historia opisana przez autorkę rzeczywiście dotyczy środowiska młodych ludzi – uczniów ostatniej klasy liceum, to jestem przekonana, że zainteresuje także starszych czytelników. Uważam nawet, że to właśnie „starsi dorośli” powinni ją przeczytać.

Emily (czy Emma – jak każe się nazywać) Thomas to szesnastoletnia dziewczyna, która wiele już przecierpiała w swoim niedługim życiu. Po śmierci ojca jej matka popadła w alkoholizm i nie mogła, nie chciała zajmować się córką, która w wieku dwunastu lat trafiła pod opiekę stryja i jego żony. Mogłoby się wydawać, że rodzina zaopiekuje się należycie Emmą i jej smutny los nareszcie się odmieni. Nic bardziej mylnego – dziewczyna wpada z przysłowiowego „deszczu pod rynnę”. Ciotka dba o to, aby systematycznie uprzykrzać Emily życie. Obarcza ją, niczym służącą, wieloma domowymi obowiązkami , ale najgorsze są rękoczyny, szantaże i upokorzenia, przemoc fizyczna i psychiczna, na które dziewczyna jest narażona każdego dnia.

Emily to wybitna uczennica i fantastyczna sportsmenka. Szkolne zajęcia są dla niej jedyną odskocznią od przykrej codzienności. Dziewczyna marzy tylko o skończeniu liceum i odlicza dni do wyjazdu na studia. Pragnie wyjechać jak najdalej od Weslyn w stanie Connecticut, może do Kalifornii, gdzie będzie mogła żyć z dala od despotycznej i niezrównoważonej psychiczn...

| link |
@olinka220
2022-01-09
7 /10
Przeczytane ROZRYWKA
@halinkamoris
2020-08-01
6 /10
Przeczytane WBBINGO 2020 Pożyczone
@Darek
2019-12-05
10 /10
Przeczytane Posiadam 2017
@BagatElka
2019-11-13
3 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Powód by oddychać.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Oddychając z trudem
Oddychając z trudem
Rebecca Donovan
7.7/10
Druga część bestsellerowej serii „Oddechy”. Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, al...
Biorąc Oddech
Biorąc Oddech
Rebecca Donovan
8.4/10
Mimo swojej desperackiej ucieczki z Weslyn Emma wciąż walczy z demonami przeszłości, które nie pozwa...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl