Pozytywne myślenie : czy może szkodzić

Günter Scheich
Pozytywne myślenie : czy może szkodzić
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pozytywne myślenie szkodzi - ta prowokująca teza nie dotyczy oczywiście osób z natury radosnych, optymistycznie nastawionych do świata. Skierowana jest natomiast przeciwko tym "psychologicznym" szkołom, które starają się nam wmówić, że wystarczy pilnie pozytywnie myśleć, a prawie automatycznie osiągniemy sukces, będziemy bogaci, zdrowi, cieszący się dobrym samopoczuciem. Autor zajął się teoriami "pozytywnego myślenia", opierając się na swojej wiedzy naukowej i praktyce terapeutycznej. Na przykładzie różnych przypadków wykazuje, dlaczego obietnice sukcesu, trwania w szczęściu, dawane przez Murphy'ego, Carnegie i Peale'a nie mogą być dotrzymane, a w wypadku osób mających niską samoocenę, depresyjnych czy nieśmiałych mogą doprowadzić wręcz do zaburzeń psychicznych.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-87957-18-6, 9788387957186
Wydawnictwo: GWP
Seria: Emocje i rozum
Stron: 148

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pozytywne myślenie : czy może szkodzić? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pozytywne myślenie : czy może szkodzić. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl