Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów

Ludwika Włodek
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów
Książka Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Takiej książki o Jarosławie Iwaszkiewiczu jeszcze nie było! Wydawać by się mogło, że wybitny pisarz nie skrywa przed nami już żadnych tajemnic. Zostawił po sobie liczne wspomnienia, listy i przede wszystkim dzienniki. Ale czy na pewno wiemy o Iwaszkiewiczu wszystko? Książka Pra. Opowieść o rodzinie Iwaszkiewiczów jest z tego punktu widzenia wyjątkowa. Napisała ją prawnuczka pisarza, Ludwika Włodek. Odbyła liczne podróże do miejsc związanych z Iwaszkiewiczami, rozmawiała z osobami z bliższej i dalszej rodziny. Czytała ich nieopublikowane listy, wspomnienia i pamiętniki. Powstała w ten sposób przejmująca opowieść, miejscami tragiczna, miejscami zabawna, pełna anegdot nieznanych dotąd nawet najwnikliwszym badaczom twórczości Iwaszkiewicza. Ale ta książka to nie tylko wspomnienia. „Pra” to rasowy reportaż. Ludwika Włodek odtwarza przedwojen...
Data wydania: 2013-05-24
ISBN: 978-83-08-04952-5, 9788308049525
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspaniała rodzinna opowieść.

Autorka chcąc dokonać jakby rozliczenia z mitem pradziadka włożyła ogromna pracę w zgromadzenie materiału na książkę. Przede wszystkim odbyła wiele podróży, ponieważ zarówno rodzina, jak i miejsca związane z Jarosławem Iwaszkiewiczem są bardzo rozproszone po świecie. Rozmawiała m.in. z wieloma członkami rodziny, odnalazła i zbadała bardzo dużą ilość różnorodnych materiałów związanych z Iwaszkiewiczem. Podróżowała nawet na Ukrainę do dalszej gałęzi rodu Iwaszkiewiczów. Zgromadzony w ten sposób materiał zebrała razem i stworzyła wspaniałą pozycję, którą bardzo trudno zaklasyfikować, ale która na... czytaj dalej »

AN
@anetapzn
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@jerzykgr
@jerzykgr 2012-07-22
Przeczytane (2012-01-01) Nowe
Bardzo fajna książka, historia o niezwkłych ludziach, opowiedziana w zwykły sposób. Autorka zauważa na końcu książki: " I nie dlatego ta rodzina jest dla mnie ważna, że to jego - słynnego pisarza - rodzina. tylko dlatego że to moja rodzian". Przez to właśnie jest to opowieść wciągająca i fascynująca. osobiste, choć często również obietywne podejście do tematu, czynią z tej książki niebanalny wkład do historii literatury, ale też obyczajowości polskiej. Każda rodzina powinna mieć szansę na opracowanie swojej, jakże często interesującej historii. Wiem, to bo w mojej rodzinie - chociaż nie tak znanej - powstało podobne opracowanie. Fascynujące jest odkrywanie jak żyły poprzednie pokolenia i "kt...
serce | link |
@martagieks
@martagieks 2012-05-22
Przeczytane (2012-05-22) Historio, historio, jaka z ciebie matnia...

Co czytać po książce “Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”- Ludwika Włodek

Książka Leśmian Leśmian Wspomnienia o Bolesławie Leśmianie
Leśmian Leśmian Wspomnienia... Adam Wiesław Kulik
10/10
Niezwykła wspomnieniowa książka o Bolesławie Leśmianie. Auto...
Książka Wyrzeźbione w pamięci
Wyrzeźbione w pamięci Antoni Reński
9/10
Książka "Nie" z miłości
"Nie" z miłości Jesper Juul
10/10
Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom? jakich słów używa...
Książka Czas nasturcji : ścieżkami Kasprowicza
Czas nasturcji : ścieżkami ... Barbara Wachowicz
10/10
Książka Długie średniowiecze
Długie średniowiecze Jacques Le Goff, Goff Jacques
10/10
Prezentowana książka to zbiór artykułów Jacquesa Le Goffa op...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się