Prawa ofiar przestępstw

Lidia Mazowiecka, Ewa "(1950)" Bieńkowska
Prawa ofiar przestępstw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stan prawny na 1.12.2008 r. Autorki publikacji znakomicie łączą teoretyczne i praktyczne spojrzenie na problem ofiar przestępstw. Profesor Ewa Bieńkowska, wieloletni pracownik naukowy, jest najwybitniejszym polskim wiktymologiem i autorką licznych publikacji. Prokurator Lidia Mazowiecka, także mediator w sprawach cywilnych, była pierwszym pracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości, który zajął się sprawami pokrzywdzonych. Obie od wielu lat działają na rzecz poprawienia sytuacji ofiar przestępstw, współpracują z licznymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Były inicjatorkami powstania Polskiej Karty Praw Ofiary, propagują rozwój idei sprawiedliwości naprawczej i starają się upowszechniać potrzebę większej troski o losy pokrzywdzonych.
Książka jest popularnonaukową monografią przeznaczoną dla szerokiego kręgu odbiorców.
Dla pokrzywdzonego to kompendium wiedzy o jego prawach wraz ze wskazaniem sposobu domagania się ochrony od państwa i skutecznego reprezentowania swoich interesów.
Dla osób pracujących na co dzień z pokrzywdzonymi to zbiór praktycznych instrukcji, jak wykorzystywać obowiązujące przepisy, by idea ochrony ofiar nie była pustym słowem.
Dla twórców prawa to swoista przestroga, by wprowadzając regulacje prawne za każdym razem rozważyli realny status ofiar przestępstw.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7601-477-7, 9788376014777
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Kategoria: Prawo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawa ofiar przestępstw? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawa ofiar przestępstw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl