Przebacz mi, Nataszo

Siergiej Kurdakow
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Przebacz mi, Nataszo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka, którą oddajemy do rąk czytelników jest wstrząsającą spowiedzią dzikusa, opisem barbarzyństwa aż niewiarygodnego w kraju bądź co bądź europejskim... Książka wydana po raz pierwszy w USA wkrótce po śmierci Kurdakowa miała początkowo tytuł "The Persecutor" (Преследователь)m pod nowym "Forgiv me, Natasha" została przetłumaczona na wiele języków.


Wspomnienia nawróconego bojówkarza i kata o prześladowaniu chrześcijan w ZSRR.
Książka jest wstrząsającą spowiedzią młodego komunisty, wspomnieniem uczestniczenia przez niego w partyjnych tajnych bojówkach działających na usługach KP ZSRR. Bojówki te, sowicie wynagradzane, na rozkaz wydany z góry stosowały barbarzyńskie metody likwidacji, torturowania i prześladowania chrześcijan w ZSRR. Siergiej Kurdakow nawraca się pod wpływem świadectwa wiary prześladowanych, szczególnie młodej Nataszy. Ucieka na Zachód i ujawnia zbrodnicze metody walki z religią w ZSRR. Jest często zapraszanym prelegentem, po opublikowaniu w USA książki w 1973 roku w skrytobójczym zamachu zostaje zamordowany. Miał wtedy 22 lata (opis wydawcy).

Tytuł oryginalny: Прости меня Наташа
Data wydania: 1987
ISBN: 978-83-89920-78-2, 9788389920782
Wydawnictwo: Biblioteka Obserwatora Wojennego
Kategoria: Biografia
Stron: 144

Autor

Siergiej Kurdakow Siergiej Kurdakow Rosjanin, oficer marynarki, członek Komsomołu, kierownik grupy prześladującej chrześcijan w ZSRR. Wychowywał się w domu dziecka, uczeń szkoły oficerskiej marynarki wojennej w Pietropawłowsku Kamczackim.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przebacz mi, Nataszo? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Biografie, autobiografie, pamiętniki Historyczne L. rosyjska 20 z mojej półki Fascynująca

Wstrząsająca książka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jeżeli jeszcze czytamy, że wydanie tej książki autor przepłacił życiem, to tym bardziej jesteśmy porażeni tymi wyznaniami. Sergiej Kurdakow opisuje historię swojego życia. Urodził się w 1951 roku, Gdy ma 4 lata jego ojciec zostaje aresztowany, a matka umiera, zostaje umieszczony w domu dziecka, w którym go wychowują na prawdziwego komunistę. Pragnie być najlepszy i wspina się po stopniach kariery w Komsomole. Dostaje się do elitarnej akademii wojskowej na Kamczatce. Jako zaufany i pewny człowiek dostaje propozycję nie do odrzucenia. Jako dwudziestolatek staje się dowódcą grupy, która rozprawia się z chrześcijanami. Pomimo oficjalnej wolności religijnej w Rosji, powstają tajne grupy przy KGB, które w bestialski sposób próbują zniszczyć tych „wrogów ludu”. Jednak mimo świetlanej przyszłości decyduje się na ucieczkę z Rosji i opowiedzenie światu o tym w czym uczestniczył. Wydaje tą książkę i zostaje zastrzelony w wieku 22 lat.

Autor stworzył rewelacyjną książkę, którą czyta się jednym tchem, jak najlepszą powieść akcji. Opisuje początkowo życie w domach dziecka na dalekiej Syberii i sposób wychowania w Rosji w latach 60- dziesiątych. Jednak najbardziej wstrząsający jest opis bestialskich represji jakim poddawani są chrześcijanie w Rosji. Takiej Rosji my nie znamy, gdyż nie można jej znaleźć w oficjalnych przekazach. Kim jest tytułowa Natasza, radzę odkryć samemu.

...

{}× 6 | Komentarze (2) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Przebacz mi, Nataszo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl