Przemiany ludzkiego ciała

Gavin Francis
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Przemiany ludzkiego ciała
Książka Przemiany ludzkiego ciała
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Żyć – to nieustannie się zmieniać. Gavin Francis, lekarz i pisarz, w swej nowej książce opisuje transformacje zachodzące przez całe ludzkie życie, sięgając po przykłady z własnej praktyki lekarskiej i historii medycyny, ale także sztuki, literatury, mitów i magii. Opowiada o tak niezwykłych przemianach, jak gigantyzm, kastracja, halucynacje czy „wilkołactwo”, ale też o zmianach, przez które przechodzimy wszyscy: o śnie i śmiechu, o narodzinach i śmierci, o dojrzewaniu i starzeniu się. Każdy pacjent i każdy przypadek medyczny staje się dla Francisa okazją do zgłębiania fascynujących przemian i tajemnic ludzkiej natury. Opisy procesów fizjologicznych przeplata zgrabnie wspomnieniami i anegdotami, tworząc wielowymiarowe, pouczające i zarazem zaskakujące dzieło dla szerokiego grona czytelników.
Data wydania: 2019-02-27
ISBN: 978-83-8074-185-0, 9788380741850
Wydawnictwo: Bukowy Las
Stron: 318

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Przemiany ludzkiego ciała"

"Przemiany ludzkiego ciała" Gavin Francis Ogólnie nie czytam literatury związanej z medycyną. Jednak opis tej mnie zaciekawił. "Żyć- to nieustannie się zmieniać" W książce znajdziemy informacje o zmianach, które zachodzą w ciele człowieka- narodziny, śmierć, śmiech, sen. A także o niezwykłych prz... czytaj dalej »

XM
@Xmartus1607

Przemiany ludzkiego ciała

Cześć, witajcie w ten piękny poranek, już nie mogę wytrzymać i muszę się z wami podzielić opinią o przemianach ludzkiego ciała. Nigdy bym nie podejrzewałam sama siebie o czytanie książek mających związek z medycyną, zawsze uważałam taką tematykę za nudną, usypiającą i nie dla mnie. A tu proszę pr... czytaj dalej »

@ZaczytanaMalwa @ZaczytanaMalwa

Przemiany ludzkiego ciała

"Przemiany ludzkiego ciała". Interesuje mnie człowiek, jego rozwój, psychika i anatomia. Dzięki tej pozycji poznałam ciekawe tajniki ludzkiego ciała. Niektóre fakty mnie zszokowały, inne wprawiły w podziw. W książce jest wiele rozdziałów dotyczących medycyny i dawnych wierzeń na temat np wilkołaków... czytaj dalej »

AJ
@Ajunadesign
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Moja opinia o książce

Opinie
@ZaczytanaMalwa
@ZaczytanaMalwa 2019-03-24
Przeczytane (2019-03-24)
Cześć, witajcie w ten piękny poranek, już nie mogę wytrzymać i muszę się z wami podzielić opinią o przemianach ludzkiego ciała. Nigdy bym nie podejrzewałam sama siebie o czytanie książek mających związek z medycyną, zawsze uważałam taką tematykę za nudną, usypiającą i nie dla mnie. A tu proszę przeczytałam i nawet mi się podobało. Doktor Francis opowiada o przemianach, które zachodzą w ludzkich ciałach zaczynając od zwykłych zmian tj. sen, śmiech, narodziny, starzenie się i śmierć po te wykraczające czasami poza nasze pojęcie czyli wilkołactwo, gigantyzm, kastracje czy halucynacje. Każdy nowy pacjent otwiera przed nim możliwość zgłębiania tajemnic ludzkich ciał i umysłów. Nie bardzo ...
serce | link |
AB
@Ayla_Black 2019-04-01
Przeczytane (2019-03-15)
Rewelacyjna książka, idealna dla każdego, kto lubi poznawać ciekawe informacje na temat otaczającego go świata. W ciekawy sposób autor przybliża nam temat przemian jakie zachodzą w organizmie ludzkim zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym.
serce | link |
AJ
@Ajunadesign 2019-05-06
Przeczytane (2019-05-06)
XM
@Xmartus1607 2019-04-02
Przeczytane (2019-03-17)

Co czytać po książce “Przemiany ludzkiego ciała”- Gavin Francis

Książka Sand
Sand Ewelina Trojanowska
6.5/10
Ethan to nadwrażliwy i ślamazarny licealista, który pragnie ...
Książka Ukryty świat
Ukryty świat Richard A. Knaak
6.5/10
Vraad Dru Zeree jest jednym z wielu czarnoksiężników szukają...
Książka Klucz Blackthorna
Klucz Blackthorna Kevin Sands
9/10
Zagadkowe kody, potężne mikstury, nieoczekiwane zwroty akcji...
Książka Łowcy mamutów. Cykl: Dzieci Ziemi
Łowcy mamutów. Cykl: Dzieci... Jean M. Auel
6.5/10
Ayla śmiało wyrusza ku ziemi należącej do Łowców Mamutów. Zo...
Książka Legenda
Legenda Grażyna Jeromin-Gałuszka
8/10
Czy czasem zadajesz sobie pytanie, jak wyglądałby świat bez...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się