Przepowiednia

Gwendolyn Womack
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Przepowiednia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Semele, utalentowana badaczka starożytnych manuskryptów trafia na bezcenny rękopis z czasów Kleopatry. To przełomowe dla jej kariery odkrycie okazuje się dziełem potężnego jasnowidza, który przewidział wojny i klęski na tysiące lat przed ich wystąpieniem. Semele zagłębia się w treść manuskryptu, odkrywając, że zaczyna on wpływać na jej życie. W rozwikłaniu zagadki rękopisu może jej pomóc tajemniczy i przystojny milioner, Theo Bossard.

Pełna tajemnic opowieść o przeznaczeniu, które zawsze nas odnajdzie

Semele jest badaczką starożytnych rękopisów w ekskluzywnym domu aukcyjnym na Manhattanie. Kiedy trafia na bezcenny manuskrypt z czasów Kleopatry opisujący historię pewnej talii tarota, wie, że to najważniejsze odkrycie w jej karierze.

Rękopis okazuje się dziełem potężnego jasnowidza, który przewidział wojny i klęski na tysiące lat przed ich wystąpieniem. Semele zagłębia się w treść tekstu i wkrótce odkrywa, że manuskrypt zaczyna wpływać na jej życie.

Zaintrygowana i przestraszona kobieta szuka pomocy u swojego klienta – aroganckiego milionera Theo Bossarda. Tymczasem ktoś inny podąża tropem manuskryptu oraz Semele. Dziewczyna nieświadomie znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.
Jaki sekret kryje manuskrypt?
Data wydania: 2018-08-16
ISBN: 978-83-66074-81-1, 9788366074811
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 464
dodana przez: Ilona

Autor

Gwendolyn Womack Gwendolyn Womack Pochodząca z Houston w Teksasie, Gwendolyn Womack zaczął pisać sztuki teatralne na studiując na University of Alaska Fairbanks. Otrzymała tytuł magistra CalArts jako reżyser teatralny i filmowy oraz był półfinalistą w Akademii Nicholl Fellowship. Ob...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powieść z tarotem w tle...

10.03.2019

@Obrazek Książka zwróciła moją uwagę ezoteryczną okładką, na której widać część kobiecej twarzy. Przykrywa ją uszkodzona karta tarota spod której wyłania się fragment zodiaku. Karta przedstawia XIX Arkan tarota o nazwie Słońce. Ta wersja oprawy graficznej podoba mi się bardziej niż oryginalnego wydania. Graficy Wydawnictwa Kobiecego doskonale ... Recenzja książki Przepowiednia

@Mirka@Mirka × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2020-08-30
9 /10
Przeczytane Do kupienia

Rewelacyjna powieść historyczno-ezoteryczna. Opowieść snuje się jak historia snuta przy ognisku. Akcja w dwu planach czasowych: współczesnym i historycznym – scenki obyczajowe z ostatnich 2 tysięcy lat. Cała historia osnuta wokół manuskryptu napisanego przez jasnowidzącą z I wieku p.n.e. Przedstawiona historia jej potomkiń, obdarzonych darem antenatki jest jednocześnie historią antycznych kart tarota. Semele, po odkryciu manuskryptu, wpada w sam środek dziwnych zdarzeń. Zaczynają ginąć ludzie…
Przeczytałam z ogromną przyjemnością:)

× 12 | link |
@Mirka
2019-02-22
10 /10
Przeczytane

Autorka zabiera nas w podróż w czasie, aż do czasów Kleopatry i prowadząc przez kolejne wieki, w których umiejscowione są dzieje pokoleń ze strony linii żeńskiej Ionny. Każda z tych kobiet miały styczność z niezwykłą talią tarota, która odegrała w ich życiu ważną rolę. Razem z nimi zwiedzamy Aleksandrię i bibliotekę aleksandryjską, rzymską metropolię Antiochię, perskiego Gundiszapur ale też do Paryża czy Sankt Petersburga. Spotykamy też niektóre z postaci i faktów znanych z historii, które są wplecione w ciąg zdarzeń. Dodatkowym atutem jest ładny język literacki, styl pisania i przemyślany układ treści, który został ułożony tak, by wydarzenia bieżące przeplatały się z wydarzeniami z przeszłości opisywane przez wieszczkę. Nie ma tu zbędnej postaci czy epizodu. Wszystko układa się w jedną całość i ma ze sobą powiązania.

Fabuła trzyma w napięciu od początku do końca, zaskakuje zwrotami akcji i rozwiązaniami wątków. Nie jest to jednak szybko tocząca się historia lecz mimo to wciąga ona swoją tajemniczą atmosferą i wątkiem miłosnym z historią w tle.
Cała recenzja: https://oazarecenzji.home.blog/2018/11/29/439-przepowiednia/

× 1 | link |
@ejwa1960
2019-11-18
7 /10
Przeczytane 2018 do biblioteki Romans/obyczajowe/sensacja
@Ilona
2018-12-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przepowiednia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl