Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

Stanisław Hoc
Książka Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej
Książka Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka — pierwsza na rynku wydawniczym monografia omawiająca problematykę przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej — zawiera systematyczną, pogłębioną i szczegółową analizę uregulowań prawnych dotyczących m.in. zdrady głównej, szpiegostwa, dezinformacji wywiadowczej, zamachu na życie Prezydenta RP, a także ścigania i karania sprawców przestępstw przeciw RP. „Jej opublikowanie — według opinii prof. Tomasza Kaczmarka — uznać należy za wyjątkowo dobrze trafione w czasie, jeśli uwzględnić transformację ustroju politycznego, jaka dokonała się w Polsce, a w kontekście której rozumienie natury przestępstw politycznych musi się przedstawiać oczywiście zasadniczo odmiennie od znaczenia, jakie tym przestępstwom nadawało ustawodawstwo socjalistyczne, i praktyka jego stosowania w zakresie ochrony interesów politycznych PRL-u. Z tego punktu widzenia podjęta przez autora próba objaśnienia jakby od nowa istoty przestępstw przeciwko RP w ujęciu nowego kodeksu karnego z 1997 r. ma swoją doniosłość teoretyczną i praktyczną  
Data wydania: 2002
ISBN: 83-88796-64-X, 838879664X
Wydawnictwo: Uniwersytet Opolski
Seria: Studia i Monografie
Stron: 204

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}