Przyszłość architektury w 100 budynkach

Marc Kushner
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Przyszłość architektury w 100 budynkach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Marc Kuschner, założyciel portalu Architizer.com, prezentuje 100 zrealizowanych projektów, które uosabiają przyszłość architektury. Zadajemy sobie coraz więcej pytań na temat architektury. Odpowiedź zdefiniuje naszą przyszłość. Pawilon z papieru. Budynek, który pochłania smog. Nadmuchiwana sala koncertowa. Wkraczamy w nową erę w projektowaniu i potrzebujemy czegoś więcej niż tylko schronienia. Chcemy budynków, które będą inspirować, pomogą zadbać o środowisko, zadbają o potrzeby wspólnoty, budynków stworzonych dzięki nowoczesnym technologiom, ale i wykorzystującym to, co już powstało. Niczym w architektonicznym gabinecie osobliwości, w tej książce znajdziesz najbardziej innowacyjne budynki teraźniejszości i przyszłości. Opisywane realizacje pochodzą ze wszystkich siedmiu kontynentów i pokazują prawdziwie globalną perspektywę w spojrzeniu na to, co dalej będzie się działo w architekturze. Każda z nich stawia przed nami pytania: - Czy budynek może oddychać? - Czy można zbudować drapacz chmur w ciągu jednego dnia? - Czy można wydrukować dom w technologii 3D? - Czy można zamieszkać na Księżycu? Pełna zachwycających zdjęć i inteligentnego dowcipu, ta książka jest niezbędnym przewodnikiem w świecie, który buduje się wokół nas.  
Tytuł oryginalny: The Future of Architecture in 100 Buildings
Data wydania: 2019-03-20
ISBN: 978-83-65796-46-2, 9788365796462
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Seria: TED Books
Stron: 176
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przyszłość architektury w 100 budynkach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@julita_serafinko
@julita_serafinko
2019-11-06
10 /10

Chyba przyznacie mi rację, że piękna architektura cieszy oko 😊 W budynkach spędzamy większość swojego dnia: w pracy, w domu, u znajomych, w restauracjach czy kinie, wszędzie otaczają nas budynki z nami wewnątrz. Marc Kushner, założyciel portalu Architizer.com w 📗 książce pt. PRZYSZŁOŚĆ ARCHITEKTURY W 100 BUDYNKACH 🌉🌇 pisze, że przeciętny Amerykanin w zamkniętych pomieszczeniach spędza 90% swojego czasu. Dużo, zdecydowanie za dużo jak według mnie 😕 nie każdy ma dostęp do naturalnego światła, niskie sufity, nieodpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach. Marc zachęca aby więcej wymagać od budynków, aby kontrolować tę potężną siłę. W dzisiejszych czasach nie ułatwiamy pracy architektom, gdyż w erze social mediów co rusz wrzucamy zdjęcia różnorakich budowli, które są albo zachwalane albo krytykowane. W książce możemy poznać bliżej budynki, które wyróżniają się na tle innych 😊 Poznajemy budynki z różnych zakątków świata, m.in. z Finlandii, Austrii, Norwegii, Islandii, Chile, Meksyku, Chin, Nowego Jorku, Abu Dhabi, Niemiec, Wietnamu czy nawet Polski 😊 Z Polski możemy poznać Dom Kereta, mieszczący się w Warszawie, który w najwęższym miejscu ma 92 cm a w najszerszym 152 cm. Może ktoś z Wam był i widział❓ 😊 Ponadto: Czy zjadłbyś kolację w rurze kanalizacyjnej❓ Jak wygląda budynek położony ponad 3000 metrów nad poziomem morza❓ Czy jest możliwe 1+2=1❓ Czy cegła ma właściwości lecznice❓ Czego o oświetleniu możemy się nauczyć w SPA❓ Budynki w pończochach❓ Drapacz chmur załamany w p...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Przyszłość architektury w 100 budynkach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl