Pytania o wiarę

Peter L. Berger
Pytania o wiarę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Książka niniejsza jest próbą czegoś, co kiedyś nazywało się "świecką teologią". Znaczy to, że autor nie jest profesjonalnym teologiem i zakłada, że tak samo rzecz się ma z większością jego czytelników. (...) Książka ma bardzo prostą budowę. Każdy rozdział jest swego rodzaju komentarzem do kolejnych sformułowań składu apostolskiego. (...) Wypowiada najważniejsze prawdy tej wiary i jest dobrym przewodnikiem po jej problemach. (...)" ((Z Wprowadzenia Autora)
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-211-1783-6, 9788321117836
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Stron: 288

Autor

Peter L. Berger Peter L. Berger Peter L. Berger, światowej sławy amerykański socjolog, autor wielu książek wydawanych także w Polsce.

Pozostałe książki:

Zaproszenie do socjologii Rewolucja kapitalistyczna : pięćdziesiąt tez o dobrobycie, równości i wolności Społeczne tworzenie rzeczywistości
Wszystkie książki Peter L. Berger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pytania o wiarę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@visia
2009-06-26

Kontrowersyjna, ale doskonała. Peter L. Berger jest niezwykle uczciwy w stawianiu pytań i szukaniu na nie odpowiedzi. Nie musimy w każdym aspekcie zgadzać się z autorem, ale książka jest przez swój obiektywizm jak łyk świeżej wody dla spragnionych i błądzących. Uczciwa i radykalna jest lepszym argumentem na rzecz chrześcijaństwa niż wszelka wymuszona apologetyka. Polecam ludziom miotanym wątpliwościami, a nawet agnostykom (jeśli w głębi ducha chcą poznać prawdę).

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pytania o wiarę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl