Rozbicie Jugosławii Jugosłowiańskie lustro międzynarodowej polityki

Marek Waldenberg
Rozbicie Jugosławii Jugosłowiańskie lustro międzynarodowej polityki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka analizuje przyczyny, przebieg i następstwa rozbicia drugiej Jugosławii. Stanowi polemikę z panującymi w literaturze amerykańskiej i europejskiej (także polskiej) opiniami obciążającymi Serbów i Milosevicia główną odpowiedzialnością za tragedie jugosłowiańskie. Autor wskazuje na wiele przyczyn dekompozycji Jugosławii i dramatycznego jej przebiegu. Uwypukla odpowiedzialność separatyzmu słoweńskiego i chorwackiego, a także rządów RFN i administracji Clintona. Praca ma charakter interdyscyplinarny. Wiele miejsca zajmuje w niej historia, zwłaszcza stosunków albańsko--serbskich i chorwacko-serbskich, a także problematyka stosunków międzynarodowych i prawa międzynarodowego. Zna*cząca część ksilążki traktuje o wojnie kosowskiej. Autor bardzo krytycznie ocenia interwencję zbrojną NATO, uważa ją za nieuzasadnioną, sprzeczną z prawem międzynarodowym i powodującą fatalne następstwa.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7383-154-4, 9788373831544
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe

Autor

Marek Waldenberg Marek Waldenberg
Urodzony 8 stycznia 1926 roku w Polsce ( Równe, Ukraina)
polski prawnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk prawnych, historyk doktryn politycznych i prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskieg

Pozostałe książki:

Narody zależne i mniejszości narodowe w Europie Środkowo - Wschodniej. Rozbicie Jugosławii Od separacji Słowenii do wojny kosowskiej
Wszystkie książki Marek Waldenberg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rozbicie Jugosławii Jugosłowiańskie lustro międzynarodowej polityki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozbicie Jugosławii Jugosłowiańskie lustro międzynarodowej polityki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe