Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej

Tomasz Goworek
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rok 1918, Londyn, hotel Savoy. „Wszedł McCudden, który akurat dostał jakieś nowe wstążeczki czy strącił jakichś nowych boszów, zresztą prawdopodobnie, a właściwie na pewno i jedno, i drugie, i stał się przedmiotem owacji nie mężczyzn, tylko kobiet, i oni wszyscy trzej przyglądali się, jak kobiety piękniejsze od aniołów i równie niezliczone, jak aniołowie rzucały się jak żywe bukiety do stóp bohatera”. James McCudden, był angielskim pilotem myśliwskim. Kto dziś mógłby liczyć na taką owację? Może to i dobrze, że zabijacy już nie w cenie. Ale co wiemy o nich, o tych czasach, o początkach lotnictwa myśliwskiego, o samolotach na których latano? Chyba niewiele. Polski w tym czasie nie było na mapie Europy, zapatrzeni we własne sprawy rzadko sięgamy do tego okresu historii lotnictwa. A chyba warto, przynajmniej z dwóch powodów: w czasie pierwszej wojny światowej powstało lotnictwo wojskowe. Wykształciły się wówczas istniejące do dziś podstawowe rodzaje samolotów bojowych: myśliwskie, bombowe, obserwacyjne, szturmowe. Lotnictwo myśliwskie było zawsze synonimem nowoczesności, aby móc lepiej oceniać współczesność czy niedawną przeszłość warto poznać początki, narodziny tego rodzaju lotnictwa.  
Data wydania: 1981
ISBN: 83-206-0224-6, 8320602246
Wydawnictwo: WKŁ
Seria: Biblioteczka Skrzydlatej Polski
Kategoria: Militaria
Stron: 172

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-11-30
8 /10
Przeczytane Książki młodości Posiadam I wojna światowa

Cytaty z książki

O nie! Książka Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl