Schole 13. Ziemia obiecana. Panta rhei - pamięć, czas i przemijanie w starożytności

Dominika Lewandowska, Hanna Rajfura
Schole 13. Ziemia obiecana. Panta rhei - pamięć, czas i przemijanie w starożytności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowany tom zawiera referaty wygłoszone podczas dwóch Studenckich Konferencji Starożytniczych. XI SKS odbyła się w Łodzi w dniach 8–10 maja 2015 roku. Tematem przewodnim tego spotkania było szeroko rozumiane pojęcie ziemi obiecanej. Opublikowane referaty traktują o: egipskich wyprawach do krainy Punt, rzymskich świątyniach Izydy, filozofii Orygenesa z Aleksandrii oraz obrazie gór w sztuce starożytnych Indii. XII SKS odbyła się w Poznaniu w dniach 13–15 maja 2016 roku. Temat konferencji inspirowany był heraklitejską maksymą πάντα ῥεῖ i dotyczył pamięci oraz upływu czasu w starożytności. Artykuły zamieszczone w tym tomie dotyczą: pochówków w mieście Megiddo w epoce brązu, asyryjskiego podboju miasta Melid, egipskich sposobów podtrzymywania pamięci o zmarłych, religijnej propagandy rodu Machabeuszy oraz topiki przedstawień Medei na rzymskich sarkofagach.
ISBN: 978-83-64003-77-6, 9788364003776
Wydawnictwo: Sub Lupa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Schole 13. Ziemia obiecana. Panta rhei - pamięć, czas i przemijanie w starożytności? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Schole 13. Ziemia obiecana. Panta rhei - pamięć, czas i przemijanie w starożytności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl