Sen o kobietach pięknych i takich sobie

Samuel Beckett
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Sen o kobietach pięknych i takich sobie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Dwudziestosześcioletni Samuel Beckett napisał tę autobiograficzną powieść w 1932 roku, miał nadzieję, że dla pieniędzy. Jednak żaden wydawca nie chciał przyjąć utworu, toteż przez resztę życia autor Końcówki wstrzymywał się z jego publikacją. Belacquę, bohatera Snu i alter ego autora, poznajemy jako miłośnika Dantego, badacza obyczajów dublińskiej bohemy i artystę. Wędrując z Irlandii przez Niemcy do Francji i znów do Irlandii, Belacqua poznaje kobiety piękne i takie sobie, a przy okazji przeżywa dziwne, zabawne i upokarzające przygody.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-89291-38-7, 9788389291387
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Stron: 320
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Samuel Beckett Samuel Beckett Samuel Barclay Beckett – irlandzki dramaturg, prozaik i eseista, tworzący początkowo w języku angielskim, a od 1945 – francuskim. Jeden z twórców teatru absurdu. Jego powieści są pozbawiane tradycyjnej narracji, utrzymane w klimacie skrajnego pesymiz...

Pozostałe książki:

Dramaty Molloy i cztery nowele Utwory wybrane w przekładzie Antoniego Libery Czekając na Godota All that Fall
Wszystkie książki Samuel Beckett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sen o kobietach pięknych i takich sobie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@PonuryDziadyga
2021-12-25
2 /10
Przeczytane 2013

Po książkę sięgnąłem tylko i wyłącznie z ciekawości. Znane nazwisko, do tego debiut autora (choć wydany pośmiertnie), fama zdobywcy literackiego Nobla- to przyciągało.
No i mi się za naiwność oberwało, bo do połowy ledwo da się to czytać. Mamy jakąś tam fabułę, chociaż jest traktowana po macoszemu, bo właściwie mogłoby jej nie być- podróże i próżniacze, na poły pijackie życie Belacquy, alter ego autora. A czy jest o kobietach, tak jak w tytule stoi? W pewnym sensie tak, bo trochę się ich przewija. A już na pewno jest to kopalnia egzaltowanych porównań z dodatkiem wymuszonej erotyki. Całość prezentuje się tak, jakby autor pożarł wiadro słów i zwrotów, wziętych z kilku języków, dolał od cholery alkoholu, położył przed sobą czystą kartkę i na nią narzygał.

Serio, trzeba mieć ikrę żeby z takim bełkotem iść do wydawcy. A i ten drugi musi mieć nierówno pod stropem, skoro za to zapłacił. Czasem się pojawiają jakieś zgrabne porównania, czasem coś dowcipnego rzuci się w oczy, ale są co rusz oblewane wiadrami absurdu. Poza skrajnie rzadkimi przypadkami, gdzie przez kilkanaście stron utwór brzmi sensownie. Obiecuję sobie przeczytać „Czekając na Godota” tegoż autora i na tym zdecydowanie przygodę z nim zakończę.

| link |
@MalyMol
2009-08-29
Przeczytane

Kompletnie mi się nie podobała... Po dwudziestu stronach dałam za wygraną.

| link |
@jestemzabujana
2008-08-19
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sen o kobietach pięknych i takich sobie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl