Skarb Kopalnia Soli Wieliczka

Andrzej Nowakowski
Skarb Kopalnia Soli Wieliczka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kopalnia Soli w Wieliczce jest świadectwem niewiarygodnego trudu kilkudziesięciu pokoleń górników, porównywalnego jedynie z trudem budowniczych egipskich piramid. Piramidy są znane, bo znajdują się na powierzchni Ziemi. Wielicki labirynt jest i pozostanie nieznany, bo tworzy miasto pod ziemią. Nigdzie na świecie nie odnajdziemy niczego, choćby w małym stopniu porównywalnego z wielicką kopalnią. To blisko trzysta kilometrów korytarzy, które prowadzą do ponad trzech tysięcy solnych komór, na dziewięciu poziomach, sięgających głębokości 327 metrów. Pozostaną one niedostępne dla ludzi już na zawsze. Ten album to próba odkrycia i utrwalenia obiektywem aparatu niektórych miejsc podziemnego solnego miasta, do których dotarcie będzie dane już tylko bardzo niewielu. Podziemne miasto w soli jest miastem ciszy, mroku, monumentalnego piękna i... bezradności człowieka wobec potęgi natury. I o tym mówią te zdjęcia.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-242-2278-0, 9788324222780
Wydawnictwo: Universitas
Stron: 400

Autor

Andrzej Nowakowski Andrzej Nowakowski Dr Andrzej Nowakowski - starszy wykładowca na Wydziale Polonistyki UJ, historyk literatury i sztuki. Opracował Poezje Ludwika Szczepańskiego w Bibliotece Poezji Młodej Polski. Autor książki Arnold Böcklin. Chwała i zapomnienie (1994). Zajmuje się ta...

Pozostałe książki:

Sławomir Mrożek. Album Collegium maius uniwersytetu jagiellońskiego wer.pol/ang Gołębnik polonistyka uniwersytet jagielloński Blask. Ołtarz Mariacki Wita Stwosza Doman: Władca myszy
Wszystkie książki Andrzej Nowakowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Skarb Kopalnia Soli Wieliczka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skarb Kopalnia Soli Wieliczka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl