Słodkie łzy Nadii

Anna Wojciechowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Słodkie łzy Nadii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Ogniście i nieobliczalnie Nadia z domu dziecka trafia do bogatej rodziny zastępczej. Początkowo wszystko układa się jak w bajce, ale z czasem dziewczyna dostrzega rysy na idealnym małżeństwie opiekunów. Kinga, jej matka zastępcza, zdradza swojego męża. Współczująca mu Nadia powoli zaczyna darzyć go uczuciem… Czy mężczyzna je odwzajemni? „Słodkie łzy Nadii” to płomienny romans, który zawróci w głowie nie tylko nastolatkom, ale także dojrzałym kobietom.
Data wydania: 2021-11-15
ISBN: 978-83-66899-78-0, 9788366899780
Wydawnictwo: Oficynka
Kategoria: Romans
Stron: 278

Autor

Anna Wojciechowska Anna Wojciechowska – kocha polskie morze oraz jego piaszczystą plażę. W wolnym czasie wymyśla historie oraz urządza wycieczki rowerowe. Uwielbia fotografować i tańczyć.

Pozostałe książki:

Słodkie łzy Nadii
Wszystkie książki Anna Wojciechowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

słodkie łzy Nadii

12.01.2022

Książka to historia Nadii, która was wzruszy. Nie należy do długich ale jest dość smutna, choć zakończenie napawa nas nadzieją. Tytułowa bohaterka Nadia to młoda dziewczyna, która wychowuje się w patologicznej rodzinie. Ma problem nie tylko z nauką, ale i świadomością, że odstaje od reszty rówieśników. Matki nie stać na nowe ubrania, w domu br... Recenzja książki Słodkie łzy Nadii

Podróż przez życie z Nadią

10.01.2022

„Słodkie łzy Nadii” to literatura obyczajowa z nutką romansu autorstwa Anny Wojciechowskiej. Główną postacią jest Nadia-dziewczynka, która nie miała łatwego życia. Wychowana w rodzinie pełnej przemocy, biedy oraz alkoholu, po tragicznej sytuacji trafia do domu dziecka. Dziewczynka pragnie jedynie zaznać szczęścia, miłości i stabilnego domu. Los si... Recenzja książki Słodkie łzy Nadii

@recenzowelovee@recenzowelovee

Słodkie łzy Nadii - Anna Wojciechowska

12.01.2022

🎀RECENZJA🎀 Dziękuję @Link za egzemplarz do recenzji 🥰 Nadia żyje w patologicznej rodzinie. Ojciec alkoholik... Nie jest Jej łatwo. Komu by było w takich warunkach? Przez trudy losu musiała szybko stać się dojrzała. Bardzo chciała stać się niezależną. Jej marzeniem było to, by ktoś Ją tak prawdziwie pokochał. Czy to aż tak wiele? Piekne jest to... Recenzja książki Słodkie łzy Nadii

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@lalkabloguje
2022-01-12
9 /10
Przeczytane

Bardzo ciepła i wzruszająca historia

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2022-01-06
8 /10

Mówi się, że człowiek doświadcza tylko tylu trudnych wydarzeń ile jest w stanie znieść. A że życie nigdy nie oszczędzało bohaterki, śmiało można powiedzieć, że to książka o kobiecie nad wyraz silnej. Ukazuje jak przeciwności losu mogą złamać, podciąć skrzydła ale dzięki uporowi oraz dobrym ludziom wokół, zawsze znajdzie się siła by się podnieść i ruszyć dalej. To książka o drugich, a nawet trzecich szansach na pokierowanie swojego losu. O etapach dobrych i złych, które uczą i kreują naszą bohaterkę. O żałobie, przeszywającej tęsknocie, samotności. Ale również o cudownych ludziach, miłości, której nie można zniszczyć, przyjaźni i wsparciu, które bywa jedyną motywacją by nadal trwać.

"Słodkie łzy Nadii" to książka o młodej dziewczynie, natomiast nie zaznamy tu infantylności nastolatki, rozkapryszenia czy niezdecydowania. Bowiem Nadia, z uwagi na swoje doświadczenia jest nad wyraz dojrzała, co odczuwa się podczas lektury i współgra z narracją. A jaka jeszcze jest główna postać tej historii? Przede wszystkim niezwykle odporna na wszelkie ciosy od losu, choć sama nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Ambitna i samowystarczalna, posiada własną dumę i nie chce być niczyim ciężarem. Nosi w sercu wiele bólu i odrzucenia, które sprawiają, że z czasem coraz bardziej obawia się wpuszczać do niego kogoś więcej, mając w pamięci ile cierpień i rozczarowań sprawili jej inni. Ponadto jest zdolna, ma zacięcie artystyczne i niczego jej nie brakuje, ch...

| link |
@misako.amaya
2022-01-10
3 /10
Przeczytane

Byłam bardzo ciekawa lektury, aczkolwiek trochę się jej obawiałam. Koniec końców nie wypadła tak dobrze, jak sądziłam.

Zacznę od tego, że przez pierwszą 1/4 książki to czułam się tak, jakbym czytała po prostu czyjąś relację, opowiadanie tego, co się przytrafiło Nadii. Zabrakło mi w nich rozwinięcia, zagłębienia się, czy dialogu, bym ja, jako czytelnik mogła się wczuć w bohaterkę lub po prostu przeżyć to razem z nią.

Zwróciłam również uwagę na to, że Nadia jako dziewczyna od razu trafia do rodziny zastępczej – w ciemno, bez poznania jej, co według mnie wypada niewiarygodnie.

Nadia dość często zachowywała się irracjonalnie, ale w końcu była też zagubioną nastolatką, popełniającą błędy. Jednak nie potrafiłam kupić jej uczuć do opiekuna. Pojawiły się zbyt szybko i nienaturalnie.

Muszę też się przyznać, że wymęczyłam lekturę. Nie ma tutaj winy w stylu ani w języku Autorki, bo te były dla mnie w porządku. Rozdziały również były krótkie, co lubię. Po prostu całość do mnie nie przemawiała.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Nie znalazłam tutaj płomiennego romansu, jak to czytamy na Empiku. Nie zniechęcam się jednak i myślę, że jeśli pojawi się okazja, to dam drugą szansę.

| link |
@farmerwiththebook
2022-01-12
10 /10
@recenzowelovee
@recenzowelovee
2022-01-10
8 /10
Przeczytane
@anialewa4
@anialewa4
2021-11-20
10 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Słodkie łzy Nadii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl