Słynne Samoloty: Grumman F-14 Tomcat

Lindsay Peacock
Słynne Samoloty: Grumman F-14 Tomcat
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najważniejszą sprawą dla Marynarki Stanów Zjednoczonych jest obrona floty. Zadanie to powierzono samolotowi będącemu klasą dla siebie - potężnemu Grummanowi F-14 Tomcat. Niczym drapieżniki (Tomcat w języku angielskim to nazwa dzikiego kocura), słynne myśliwce błyskawicznie startują z lotniskowców i czuwają, zdolne w każdej chwili do wysunięcia „pazurów" i ataku na ofiarę. Każdego potencjalnego napastnika, liczącego na sukces, czeka niemiła niespodzianka w postaci Tomcata. Jego załodze, gotowej do natychmiastowej akcji, przyświeca motto: „Kiedy tylko zechcesz, kochanie". W Polsce Tomcat stał się powszechnie znany dzięki popularnemu filmowi lotniczemu „Top Guń", w którym ... zagrał jedną z głównych ról. Przedstawiamy dokładny opis, historię rozwoju i karierę operacyjną myśliwca pokładowego Grumman F-14 Tomcat, uzupełnione ponad 70 kolorowymi fotografiami, ilustracjami i szczegółowymi rysunkami technicznymi.  
Tytuł oryginalny: Classic Warplanes: Grumman F-14 Tomcat
Data wydania: 1993
ISBN: 83-7066-394-X, 837066394X
Wydawnictwo: BGW
Seria: Słynne Samoloty
Kategoria: Militaria
Stron: 46

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Słynne Samoloty: Grumman F-14 Tomcat nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słynne Samoloty: Grumman F-14 Tomcat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl