Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina

Arkadiusz Stempin
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Przyjaciele, którzy stają się nienawistnymi wrogami. Zaciekli rywale, którzy zawierają sojusze. Jak układały się zawiłe relacje Berlin-Moskwa przez ostatnie 300 lat? Autor śledzi rywalizację dynastii, tajne układy, przyjaźnie i animozje. Dociera do dokumentów: prywatnych listów, donosów, raportów i wspomnień. Pasjonująco wyjaśnia dziwne meandry i zwroty akcji od czasów sojuszu dwojga Wielkich: pruskiego Fryderyka II i carycy Katarzyny, poprzez układ gangsterów politycznych Adolfa Hitlera i Józefa Stalina, podchody kanclerza RFN Konrada Adenauera i pierwszego sekretarza partii komunistycznej Nikity Chruszczowa aż po dzisiejsze zmagania mocarstw. Na naszych oczach a czasami nad naszymi głowami przeciągają polityczną linę „cesarzowa” Europy Angela Merkel i neoimperialny Władimir Putin.
Data wydania: 2016-04-21
Wydawnictwo: Agora
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Arkadiusz Stempin Arkadiusz Stempin
Urodzony w 1964 roku w Polsce
Arkadiusz Stempin – historyk i politolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W 1990 ukończył studia na kierunku historia w Uniwersytecie Jagiellońskim. Został także absolwente...

Pozostałe książki:

Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina Próba "moralnego podboju" Polski przez Cesarstwo Niemieckie w latach I wojny światowej Merle i Królowa Laguny Angela Merkel. Cesarzowa Europy Większe zło. Polityczne zabójstwa, krwawe zamachy, kościelne spiski
Wszystkie książki Arkadiusz Stempin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-01-30
6 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl