Sontag. Życie i twórczość

Benjamin Moser
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Sontag. Życie i twórczość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku

Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia współczesnej kultury. Benjamin Moser analizuje dzieła Sontag ukazując geniusz jej twórczości, radykalnej myśli i społecznego aktywizmu oraz sięga głębiej, poza publiczny wizerunek, i ujawnia nieznane prywatne oblicze pisarki. Snując tę fascynującą opowieść, wykorzystuje setki wywiadów przeprowadzonych od Maui po Sztokholm i od Londynu po Sarajewo oraz przedstawia blisko sto fotografii.

„Sontag. Życie i twórczość” to pierwsza książką oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.

Biografia „Sontag. Życie i twórczość” (ang. „Sontag: Her Life and Work”) otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. „To dzieło podparte wielką pewnością siebie, jednocześnie wzniosłe i finezyjne, w którym uchwycone zostały geniusz i człowieczeństwo pisarki wraz z jej nałogami, seksualnymi dwuznacznościami oraz chwiejnymi fascynacjami” – napisało Jury nagrody o książce.
Tytuł oryginalny: Sontag. Her Life and Work
Data wydania: 2021-09-29
ISBN: 978-83-268-3704-3, 9788326837043
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Biografia
Stron: 760
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Benjamin Moser Benjamin Moser
Urodzony 14 września 1976 roku w USA (Houston, Teksas)
Benjamin Moser to amerykański pisarz i tłumacz. Za biografię Susan Sontag Sontag: Her Life and Work otrzymał nagrodę Pulitzera.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arcydzieło o wspaniałej kobiecie

{} WYBÓR REDAKCJI
5.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Benjamin Moser otrzymał za publikację „Susan Sontag. Życie i twórczość” prestiżową nagrodę Pulitzera. To powinno wystarczyć za recenzję. Mam jednak ograniczenie słów aż do pięciuset słów, zatem muszę się postarać i jakieś merytoryczne uwagi w tym miejscu zapisać. Pierwsze co nasuwa się na myśl jest liczba stron. Objętością porównywane do „Ksiąg... {} Recenzja książki Sontag. Życie i twórczość

@adam_miks@adam_miks {}× 7

Obraz kobiety pełnej sprzeczności...

{} WYBÓR REDAKCJI
15.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Susan Sontag to postać wręcz ikoniczna, jedna z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku. Określa się ją jako wielką pisarkę, eseistkę, feministkę, aktywistkę i krytyczkę społeczną. Ale jaka była tak naprawdę? Wygląda na to, że nawet ona sama tego nie wiedziała, bo z biografii napisanej przez Benjamina Mosera wyłania się obraz kobiety pełnej sp... {} Recenzja książki Sontag. Życie i twóczość

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2021-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@StartYourDayWithBooks
2021-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Sontag. Życie i twórczość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl