Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?

Jarosław Wolski
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy Rosja zaatakuje Polskę? Czy Polska jest gotowa do obrony? Czy można przygotować się na rosyjską inwazję? Czy NATO pomoże Polsce? Kto jest najbardziej zagrożony w razie wojny?

Jeszcze kilka lat temu o wojnie słyszeliśmy głównie na lekcjach historii lub w doniesieniach z dalekich krajów. Dziś zadane wyżej pytania wołają o odpowiedzi.

Nie daj się przytłoczyć wizjom oderwanym od rzeczywistości, które służą wyłącznie zastraszeniu: Putinem, bombą atomową, porzuceniem nas przez USA. Uzbrój się w wiarygodną wiedzę. Jeśli mówić o wojnie, to tylko rzetelnie i spokojnie.

W „Spokojnie o wojnie” Jarosław Wolski analizuje możliwe zagrożenia dla Polski. Na przykładzie mieszkańców trzech miast: Suwałk, Warszawy i Wrocławia, pokazuje, jak na życie cywilów w różnych częściach kraju wpłynęłaby potencjalna wojna. W czterech różnych scenariuszach.

Data wydania: 2022-10
ISBN: 978-83-67500-04-3, 9788367500043
Wydawnictwo: ALTBUCH
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 224
dodana przez: piotr_osowski

Autor

Jarosław Wolski Jarosław Wolski
Urodzony 5 marca 1986 roku w Polsce (Wałbrzych)
Politolog, dziennikarz, publicysta oraz cywilny analityk OSINT (biały wywiad) zajmujący się wojskiem i obronnością, specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej. Autor kanału na YouTubie „Wolski o wojnie”, w którym za misję postawił sobie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-10-24
8 /10
Przeczytane 08. Historia - inne 09. Ogólnowojskowe 04. po II Wojnie Światowej

O rany! Jak to się świetnie czytało! W sposób niebywale prosty, czytelny i zrozumiały Jarosław Wolski wykłada możliwe scenariusze związane z hipotetyczną agresją FR wikłającą nasz kraj w bezpośredni udział w wojnie. Jestem stałym widzem kanału YouTube "Wolski o wojnie" i zarówno w wersji audio-video jak i analogowo (na papierze) Wolski jest niezrównany w tym co robi - wyjaśnianiu prostym ludziom kwestii około wojskowych i około wojennych. Nawet moja małżonka, która kompletnie nie interesuje się tymi tematami, gdy puszczam na YT materiały Wolskiego, każe mi podgłośnić i siedzieć cicho.

× 8 | link |
GA
@garbos
2023-04-24
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl