Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie. Tom 1

Karl R. Popper
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opublikowana przed sześćdziesięcioma laty dwutomowa książka Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie zawiera wykład filozofii politycznej jej Autora. Tom I jest krytyczną analizą poglądów politycznych Platona - jego wizji ?idealnego", autorytarnego i totalitarnego państwa; tom II zawiera krytykę historycyzmu Hegla i Marksa oraz irracjonalizmu i intelektualnej arogancji wszelkich proroctw historycznych, opartych na domniemanych niewzruszonych prawach historii. Koncepcjom tym Autor przeciwstawia ideę społeczeństwa otwartego, gwarantującego wolność jednostki, w szczególności wolność myśli, która umożliwia m.in. ?inżynierię społeczną", tj. stopniowe poprawianie struktur i instytucji życia społecznego, zapobiega natomiast niebezpieczeństwom, jakie niesie wszelka forma niekontrolowanej władzy.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-01-14842-3, 9788301148423
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii
Stron: 440
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Karl R. Popper Karl R. Popper ur. 28 lipca 1902 w Wiedniu, zm. 17 września 1994 w Londynie – filozof specjalizujący się w filozofii nauki i filozofii społeczno-politycznej. Jego system filozoficzny został przez niego samego nazwany racjonalizmem krytycznym, który on sam uważał za...

Pozostałe książki:

Wiedza obiektywna : ewolucyjna teoria epistemologiczna Droga do wiedzy : domysły i refutacje Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie Nieskończone poszukiwanie. Autobiografia intelektualna
Wszystkie książki Karl R. Popper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie. Tom 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@karolcia.p
2013-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“,,Tylko wtedy, gdy nauczymy studenta, jak łatwo jest błądzić, a jak trudno postawić choćby najmniejszy krok na drodze postępu wiedzy, będzie on przestrzegał standardów intelektualnej uczciwośc...”
{}
#
“,,Zarówno w polityce, jak w medycynie ten, kto obiecuje zbyt wiele, jest szarlatanem.''”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl