Sposób użycia i inne wiersze

Jiri Kolar
Sposób użycia i inne wiersze
Sposób użycia i inne wiersze
Sposób użycia i inne wiersze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wybór wierszy Jiříego Kolářa, którego czeska krytyka i historia literatury postrzega obecnie jako pisarza o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju dwudziestowiecznego piśmiennictwa. Brutalny i drastyczny charakter niektórych utworów, mających wstrząsnąć odbiorcą, jak również niektóre wypowiedzi metapoetyckie zdradzają zacięcie moralistyczne i świadczą o stawianiu przez twórcę etyki ponad estetyką. Dla Kolářa charakterystyczne jest gwałtowne zderzanie ze sobą przeciwieństw, wykorzystywanie techniki montażu tekstów „gotowych” (czyli wziętych z rzeczywistości), zamiłowanie do konkretu, kolażowość. Poeta nieufnie bada możliwości języka, poddaje go nieubłaganej krytyce, by wreszcie od niego odejść, najpierw ku poezji konkretnej, następnie poezji działania i wreszcie kolażom plastycznym.
ISBN: 978-83-7432-606-3, 9788374326063
Wydawnictwo: ATUT

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sposób użycia i inne wiersze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Sposób użycia i inne wiersze”- Jiri Kolar

Literatura na świecie nr 5-6/1999 (334-335)
Literatura na świecie nr 5-... Peter Wetter, German Ritz, Hans-Herbert Räkel, Hansjörg Schertenleib ...
Pełny spis treści: @Link
Czas i śmierć. Antologia czeskich opowiadań grozy z XIX i początków XX wieku.
Czas i śmierć. Antologia cz... Jiri Kolar, Jakub Arbes, Joe Hloucha, Josef Müldner ...
Zawartość zbioru: Wprowadzenie I. "...pod naporem mroku......
Naoczny świadek: Dziennik z roku 1949
Naoczny świadek: Dziennik z... Jiri Kolar
Naoczny świadek to poetycki zapis dwunastu miesięcy z życia ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Sposób użycia i inne wiersze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe