Sposoby zniesienia współwłasności

Łukasz Dziurleja
Sposoby zniesienia współwłasności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Współwłasność to sytuacja, gdy prawo własności jednej rzeczy przysługuje więcej niż jednej osobie jednocześnie.
Jesteś jednym ze spadkobierców? Jesteś lub byłeś w związku małżeńskim? Jesteś wspólnikiem w spółce cywilnej? A może w inny sposób zostałeś współwłaścicielem nieruchomości? Większość z tych przypadków powstania współwłasności został omówiony w niniejszym poradniku.
Współwłasność łączna jest szczególnym rodzajem współwłasności i powstaje tylko w przypadkach określonych przez prawo. Taki charakter ma współwłasność majątku małżonków lub wspólników spółki cywilnej.
We wszystkich innych przypadkach mamy zaś do czynienia ze współwłasnością w częściach ułamkowych (zwykłą), czyli taką w której zakres uprawnień każdego ze współwłaścicieli wobec rzeczy jest określony ułamkiem (udziałem).
W niniejszym poradniku autor przedstawił, jakie prawa i obowiązki mają współwłaściciele, zwłaszcza w zakresie korzystania ze wspólnej nieruchomości. Dowiesz się z niego również, jak „wyjść ze współwłasności” i stać się jedynym właścicielem nieruchomości albo otrzymać zań stosowną sumę pieniędzy. Można tego dokonać zawierając umowę lub występując do sądu o zniesienie współwłasności.
Krótko i konkretnie na temat współwłasności i sposobów jej zniesienia – przeczytaj! Autor ilustruje omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami i podaje użyteczne wzory pism.
Data wydania: 2008-03-12
ISBN: 978-83-60596-25-8, 9788360596258
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: e-prawnik.pl
Stron: 123

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sposoby zniesienia współwłasności nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sposoby zniesienia współwłasności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe