Sprawa Sokratesa

I. F. Stone
Sprawa Sokratesa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zdumiewające, że mit o Sokratesie stworzony przez Platona czekał tyle stuleci, aż ktoś zada kilka prostych pytań. Uczynił to LF. Stone, legendarna postać amerykańskiego dziennikarstwa. Będąc już na emeryturze, postanowił napisać książkę o Sokratesie jako o męczenniku wolności słowa. Ten niestrudzony tropiciel prawdy sięgnął do oryginalnych źródeł (w tym celu nauczył się greki) i zaczął odkrywać innego Sokratesa - wroga demokracji, nauczyciela tyranów, spartańskiego kolaboranta - i dochodzić do wniosku, że Ateńczycy mieli powody, częstując filozofa cykutą.

„Sprawa Sokratesa to fascynująca wyprawa do starożytnych Aten, którym zawdzięczamy tak wiele w kwestii demokracji i wolności słowa".
„Los Angeles Times Book Review"

„To intelektualny thriller ożywiający wybitne postacie i społeczeństwo klasycznej Grecji, odsłaniający liczne tajemnice i paradoksy.
A przez wszystko to przebija umiłowanie wiedzy, sprawiedliwości i wolności".
Anthony Lewis, „New York Times"

I. F. Stone – dziennikarz amerykański piszący do najbardziej renomowanych czasopism. Przez dziewiętnaście lat wydawał własnym sumptem tygodnik „LF. Stone Weekly", w którym demaskował sprawy przemilczane przez prasę wielkonakładową. Jest autorem tuzina książek, m.in. In a Time of Torment, Polemics and Prophecies i The Killings at Kent State. Wykładał na Oxford University, Yale University oraz Harvard University. Zmarł w 1989 roku.
Tytuł oryginalny: Trial of Socrates
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7298-304-6, 9788372983046
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Filozofia
Stron: 307

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sprawa Sokratesa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sprawa Sokratesa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl